«США не підтримують незалежність Тайваню», — заявив Байден

У суботу президент США Джо Байден прокоментував результати нещодавніх президентських виборів у Тайвані. На запитання журналістів про своє ставлення до перемоги опозиційного кандидата Лая Цинде Байден наголосив, що Сполучені Штати не підтримують незалежність цього острівного регіону, який Китай вважає своєю територією.

«Ми не підтримуємо незалежність Тайваню», — наголосив американський лідер. Водночас, за кілька годин до відкриття виборчих дільниць з боку Вашингтону пролунало попередження, що будь-яке зовнішнє втручання в перебіг голосування є неприпустимим.

Однак це не завадило Байдену висловити власну позицію з приводу результатів виборів на Тайвані, незважаючи на відсутність офіційних дипломатичних стосунків між США та острівною державою. Адже, попри все, саме Америка лишається найближчим міжнародним партнером Тайваню та його головним постачальником зброї.

Нагадаємо, перехід Тайваню до прямих президентських виборів відбувся у 1996 році як частина процесу демократизації після тривалого періоду авторитаризму. Цей крок викликав занепокоєння у Вашингтоні, адже вибори та зміна влади можуть спровокувати загострення відносин Тайбею з Пекіном, який й надалі розглядає Тайвань як частину своєї території.

Очікується, що Китай може вдатися до тиску на новообраного тайванського лідера Лая Цинде, зокрема проводячи військові навчання біля узбережжя острова. У відповідь США обіцяють надіслати туди неофіційну делегацію екс-посадовців на знак підтримки нової влади.

Лай Цинде, переможець виборів 2024 року у Тайвані. Світлина з мережі X

Тож попри відмову підтримувати незалежність Тайваню, Вашингтон продовжує коментувати місцеві політичні процеси та обіцяти допомогу демократичній владі острова. І це неодноразово викликало невдоволення Пекіна, котрий може активізуватися у відповідь. Тому ситуація довкола Тайваню лишається доволі непередбачуваною.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Тайвань вироблятиме «чіпи демократії» спільно з США, Китай проти

The Guardian: Китай випереджає США у технологічних перегонах

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *