США завдали ударів у відповідь по об’єктах проіранського угруповання в Іраку

Пентагон заявив, що ці удари були відповіддю на атаки на американський персонал в Іраку та Сирії.
Американські військові вразили три об’єкти, які використовує група «Катаїб Хезболла» та пов’язані з нею групи в Іраку.

Міністр оборони США Ллойд Остін повідомив, що США зазнали втрат після атаки терористів. Тому він вважає удари «необхідними та пропорційними», але не надав конкретної інформації про використані сили та інші деталі.

«Ці точні удари є відповіддю на серію атак на американський персонал в Іраку та Сирії з боку підтримуваних Іраном військових формувань, включаючи атаку на авіабазу в Ербілі групи «Катаїб Хезболла» та пов’язаних з нею груп», — зазначив Остін.

За словами Остіна, у результаті атаки на авіабазу три американці отримали поранення, один із них перебуває у критичному стані.

«Молюся за сміливих американців, які отримали поранення», — додав він.

«Хочу чітко заявити: ми, разом із президентом, без вагань приймемо необхідні заходи для захисту США, наших військ та наших інтересів», — заявив міністр оборони.

Голова Пентагону наголосив, що США не прагнуть ескалації конфлікту, але при цьому зазначив: «Ми віддані та повністю готові вжити подальших необхідних заходів для захисту наших людей та наших об’єктів».

У Білому домі представник Ради національної безпеки Едрієн Вотсон заявила, що президент Джо Байден був негайно проінформований про атаку на американські війська та наказав Міністерству оборони готувати варіанти відповідей проти винних.

«Ці варіанти були представлені президентові сьогодні вранці під час телефонної розмови з міністром оборони Остіном та членами президентської команди з національної безпеки», — сказала Вотсон. — Під час цього розмови президент велів ударити по трьох об’єктах, використовуваних «Катаїб Хезболла» та пов’язаними з нею групами, зосереджуючи увагу на протидії роботі безпілотників».

«Для президента немає більш пріоритетного завдання, ніж захист американського персоналу, який служить в зоні ризику», — підкреслила Вотсон. — «У разі продовження атак США вживатимуть заходів, вибираючи час і спосіб на свій розсуд».

Читати також:

США засудили удари по американському посольстві в Іраку

В Іраку атаковано генконсульство США

Число поранених військових США при ударах по базах на Близькому Сході зросло до 45 (+Відео)

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *