Техас продовжує боротися з найбільшими лісовими пожежами у своїй історії

За даними Лісової служби Техасу, лісова пожежа, що почалася у понеділок, охопила територію в 1 075 000 акрів, що перевищує площу штату Род-Айленд. Наразі загоряння локалізовано лише на 3 відсотках території, охопленої вогнем.

Катастрофічні лісові пожежі, що охопили Техас, забрали життя принаймні двох людей і щохвилини охоплюють все більше земель, повідомляє Voice of America з посиланням на телеканал CNN.

Внаслідок пожежі загинула 83-річна Сінді Оуен, тіло якої було знайдено в окрузі Гемфілл, повідомив CNN Кріс Рей, сержант Департаменту громадської безпеки Техасу. В окрузі Гатчінсон пожежа забрала життя 83-річної Джойс Бланкеншіп. Внаслідок пожежі загинули тисячі голів великої рогатої худоби. Вогонь охопив величезну сільську місцевість з прерій та чагарників, порізану скелястими каньйонами та всіяну нафтовими вишками.

Оскільки полум’я продовжує поширюватися, влада поки не може оцінити масштаб завданих збитків.

Попри невеликі опади у четвер, за прогнозами метеорологів у п’ятницю та вихідні очікується суха погода та сильний вітер, що, ймовірно, сприятиме подальшому поширенню вогню.

Губернатор Техасу Грег Еббот у вівторок оголосив режим надзвичайної ситуації у 60 округах Техасу, що дозволить виділити додаткові ресурси для боротьби з поширенням вогню. Серйозною проблемою у штаті стало відключення електроенергії внаслідок пошкодження пожежею ліній електропередачі. Компанія North Plains Electric Cooperative заявила, що їй потрібно відновити понад 185 км ліній.

У містах США та Канади у лютому спостерігалися рекордно теплі температурні значення, а в деяких містах стояла майже літня спека. На думку експертів, крім зміни клімату, у катаклізмах також винен феномен Ель-Ніньйо.

За один день площа пожежі виросла майже втричі.

Читати також:

Спустошливі пожежі на півночі Техасу: евакуації, відключення електрики та зупинка роботи ядерного об’єкта

Пожежа напередодні Різдва пошкодила автомобілі на автоаукціоні в Техасі

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *