Сполучені Штати формують коаліцію для протидії загрози від хуситів

Сполучені Штати формують коаліцію для протидії загрозі від хуситів. Внаслідок їхніх атак ціни на нафту підскочили майже на 2%. Інвестори стурбовані можливими зупинками в морській торгівлі після нападів на судна в Червоному морі від єменських бойовиків-хуситів.

Міністр оборони США Ллойд Остін повідомив, що Вашингтон створює коаліцію для протидії загрозі від хуситів та оголосив, що міністри оборони країн регіону та інших держав проведуть віртуальні переговори з цього питання у вівторок, 19 грудня.

Також Остін оголосив про початок операції «Страж Процвітання» для забезпечення безпеки в Червоному морі. Крім США, у цій міжнародній ініціативі також візьмуть участь Велика Британія, Бахрейн, Канада, Франція, Італія, Нідерланди, Норвегія, Сейшели та Іспанія.

Раніше компанія BP повідомила, що тимчасово зупинила всі транзитні перевезення через Червоне море після нападу хуситів на судно норвезької компанії. Морські компанії вирішили уникати цього маршруту.

Ціни на нафту підскочили через атаки: ф’ючерси на нафту марки Brent зросли на 1,8% до $77,95 за барель.

Хусити – це єменська група, підтримувана Іраном. Вони взяли на себе відповідальність за напад на два кораблі в Червоному морі за допомогою військово-морських безпілотників. Близько 15% світового мореплавства пролягає через Суецький канал – найкоротший шлях між Європою та Азією. Лондонський ринок морського страхування розширив зону підвищеного ризику в Червоному морі, що призвело до збільшення страхових внесків, які сплачують морські транспортні компанії.

Фото з мережі X

Минулого тижня радник президента Джо Байдена з національної безпеки Джейк Салліван повідомив журналістам, що Вашингтон веде переговори з іншими країнами щодо створення морської оперативної групи, яка буде «забезпечувати безпечний прохід суден в Червоному морі».

Спецпредставник США з Ємену Тім Лендеркінг заявив, що США хотіли б, щоб коаліція надіслала «сигнал міжнародній спільноті про те, що загрози від хуситів для міжнародного мореплавства є неприпустимими».

Читати також:

Американський есмінець збив безпілотник над Червоним морем

Світлина згенерована ШІ

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *