Последние новости
У США втретє за рік горить найбільший нафтопереробний завод у Луїзіані (+Відео)

Потужна пожежа спалахнула на нафтопереробному заводі Marathon Petroleum в американському місті Геррівілл у штаті Луїзіана.

Згідно з інформацією телеканалу CNN, міська влада оголосила евакуацію населення, яке проживає в радіусі 3 км від місця займання, а саму пожежу було добре видно з космосу.

За даними компанії, спалах локалізовано, постраждалих немає. Пожежні служби борються з вогнем та здійснюють виміри концентрації токсичних речовин повітря. За попередньою інформацією, два гігантські резервуари для зберігання нафти спалахнули після витоку хімічної речовини.

Позавчора (25 серпня) спалахнули два резервуари для зберігання в нафтопереробному заводі Marathon Petroleum у південній Луїзіані. Кадри боротьби пожежників із сильним полум’ям завірусились у мережі. Пожежу вдалося локалізувати.

Це вже третя сильна пожежа за цей рік на цьому заводі, що переробляє 596 000 барелів нафти на добу. Власники вирішили тимчасово призупинити роботу деяких установок, щоб розібратися в чому причина таких частих пожеж. Ну а це, своєю чергою, спровокувало різке зростання цін на бензин та дизельне пальне на ф’ючерсних ринках.

Bloomberg вже заявив про дефіцит дизпалива у світі

Дизельне пальне стає дефіцитним у зв’язку з зимовим попитом, що насувається, — повідомляє Bloomberg з посиланням на опитаних агентством учасників ринку.

Зокрема, в усьому світі ціни на дизпаливо вже «захмарно високі» порівняно з вартістю сирої нафти, з якої воно виробляється, що вказує на дефіцит, який має стривожити уряди різних країн, одержимих боротьбою з інфляцією. В агентстві нагадують про зиму, яка незабаром настане у північній півкулі, спровокувавши виток попиту на пальне.

При цьому минулого року ціни на пальне після повномасштабного вторгнення РФ в Україну були ще вищими, проте пізніше вони знизилися на тлі відносно м’якої зими.

«Нам слід нарощувати запаси вже зараз, оскільки вони зазвичай починають витрачатися сезонно з вересня. Є побоювання, що запаси не зростуть достатньо до жовтня, і тоді ми почнемо спостерігати зниження», – зазначив керівник відділу продуктів перероблення у галузевому консультанті FGE Юджин Лінделл. На його думку, основні проблеми з постачанням дизпалива нині пов’язані з Європою та Атлантичним узбережжям США. За даними консалтингової компанії Wood Mackenzie Ltd, запаси дизельного пального у північно-західній Європі найближчими місяцями скоротяться. Це типово для цієї пори року, але запаси нині нижчі від історичних норм.

За словами аналітика з досліджень ринків перероблення та нафтопродуктів у Wood Mackenzie Емми Хаушам, перспективи постачання дизельного пального до Європи є несприятливими, тоді як попит щомісяця зростатиме до листопада. Ситуація посилюється незапланованими простоями нафтопереробних заводів. Виробництво дизпалива в Європі знизилося у липні більш ніж на 1,6% порівняно із середніми історичними показниками.

У США роздрібні ціни на дизпаливо стабільно зростали з кінця липня, причому настільки, що це більшою мірою сприяло інфляції. Американські НПЗ не змогли наростити запаси цього літа, яке є типовим періодом зростання поставок між сезонами збирання врожаю і напередодні опалювального сезону. Ринкові умови зробили накопичення запасів збитковим підприємствам, як і минулого року.

Дизпаливо використовується як паливо не тільки в автомобілях та суднах, а й для систем опалення та важкої техніки.

Читати також:

Пожежа на заводі з виробництва добрив із витоком хімікатів у Бартлетті, штат Техас (+Відео)

У Нью-Мексико горить великий завод із переробки пластику (+Відео)

Масштабна пожежа на трубопроводі в окрузі Бразорія, штат Техас (+Відео)

Прогримів потужний вибух газопроводу біля автомагістралі у Вірджинії (+Відео)

Джерело: reuters.com


News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *