Последние новости
Українська колона взяла участь у параді до Дня незалежності США (+Фото і Відео)

4 липня США відзначили 247-й День незалежності. Головна подія цього свята — парад у Вашингтоні. Другий рік поспіль у ньому бере участь українська колона.

Цього року українці взяли участь у National Independence Day Parade вперше зі спеціальною музичною платформою. Коли звучала українська пісня, американці підспівували без слів.

Як повідомили в посольстві України у США, цьогорічна українська колона складалася з вишуканої платформи, виготовленої за дизайном Лариси Курилас, прикрашеної традиційними українськими квітами — ромашками, волошками, маками та соняхами, та символічної скульптури у вигляді двох рук жовтого і блакитного кольору, що підтримують мир на планеті.

У параді брали участь українці, які виїхали до США до та після російського військового вторгнення, американські ветерани українського походження.

Також до ходи приєдналися співробітники українського посольства у США, зокрема посол Оксана Маркарова.

В інтерв’ю українській службі Голосу Америки вона сказала, що участь українців у головному параді США посилює підтримку України серед американців. Оксана Маркарова також відкрила Smithsonian Folklife Festival “De Libertate: Songs of Freedom and Hope from Ukraine” з чотирма українськими колективами, які вийшли на сцену — Божичі, Катя Чилі, Марія Квітка та гурт «Щука-Риба».

Українські виконавці використовували народні, традиційні та сучасні стилі, щоб ілюструвати, як музика об’єднує та надихає український народ у цей головний момент історії.

Ще однією окрасою свята став виступ гурту Probass & Hardi, який виконав хіти «Доброго вечора, ми з України» та «Червону калину».

— Щоб потрапити на парад необхідно пройти спеціальний відбір. Вдається це не всім, але українська платформа серед учасників. Для нас це можливість подякувати американському народу за підтримку та закликати робити це й надалі», — підсумувала Оксана Маркарова.


Колона українців перше в параді з нагоди святкування Незалежності в США взяла участь минулого 2022 року. Минулого року відкривав колону плакат з написом: «Дякуємо Сполученим Штатам за підтримку України!» Представники української громади розгорнули великий прапор України, а також прикрасили свої машини українськими та американськими прапорами.

Українська колона на параді у Вашингтоні, США, 4 липня, 2022 р.

«Вперше на Конституційній авеню в колоні майорять українські прапори, лунає марш «Ой у лузі червона калина» і Слава Україні що 5 хвилин», — написала тоді в соцмережі посол України в США Оксана Маркарова.

Дивитися відеорепортаж з цьогорічного параду з нагоди Дня незалежності США 2023 можна нижче.

Читати також:

4 липня США відзначають 246-ту річницю незалежності (+Відео)

З Днем незалежності, головна країна світу!

Всі українські біженці отримають грін-кард для життя в США

Amazon, Hilton та Starbucks працевлаштують і допоможуть отримати громадянство тисячам українців у ЄС та США

Світлини: Посольство України у США / Facebook

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *