В Нью-Мексико було продовжено мораторій на виділення земель для видобутку нафти та газу біля святого місця корінних американців

Згідно з останнім указом комісара земель Нью-Мексико, Стефані Гарсіа Річард, заборона на укладення нових угод на видобуток нафти та природного газу на державних землях, що оточують Національний історичний парк Культури Чако, була продовжена на наступні двадцять років. Ця територія є важливою для корінних американців і включає понад 293 квадратних кілометри державних земель, що утворюють складну мозаїку приватних, державних, федеральних та племінних володінь у північнозахідній частині Нью-Мексико.

Це рішення ґрунтується на тимчасовому мораторії, ухваленому ще у 2019 році, коли Гарсіа Річард була призначена на цю посаду. Минулого року уряд США також встановив двадцятирічний мораторій на укладення нових угод на видобуток нафти, газу та мінералів навколо Чако відповідно до вимог різних племен південно-західного регіону, включаючи пуебло, які мають культурні зв’язки з цим пустельним регіоном. Про це повідомляє Voice of America

Під час віртуальної зустрічі з лідерами та захисниками прав корінних американців Гарсіа Річард наголосила на тому, що мета — запобігти розвитку видобутку на Чако та на навколишній території, яка ще не була обстежена. У своїй заяві після зустрічі вона описала обширний ландшафт Чако як одне з найособливіших місць у світі та підкреслила важливість роботи всіх можливих заходів для його захисту.

Лейтенант-губернатор пуебло Зуні, Корделія Хуі, вітає це рішення як історичне, підкреслюючи необхідність постійних заходів захисту через конгресову дію. Вона підкреслила важливу роль Каньйону Чако та обширну частину регіону Чако в історії, релігії та культурі народу Зуні та інших пуебло.

Індіанці на своїх землях.Трибальне значення Чако глибоко вкорінене в піснях, молитвах та усних історіях, і деякі люди продовжують здійснювати паломництва в цей район. Національний історичний парк Культури Чако, визначений як об’єкт Світової спадщини, служить серцем колись процвітаючої індіанської цивілізації, з величезними залишками кам’яних споруд і древніх доріг, розсипаними по всій території.

Виконавчий указ відповідає останнім федеральним зусиллям зі зміцнення консультацій з лідерами корінних американців щодо управління землею, яке впливає на культурно важливі області. Хоча Державний офіс земель Нью-Мексико не зобов’язаний проводити формальні консультації з племенами, посадовці агентства співпрацювали з лідерами племен протягом останніх п’яти років, маючи на увазі розробку формальної політики для майбутніх урядів. Також слід відзначити, що пуебло завершили етнографічне дослідження регіону для Департаменту внутрішніх справ США, надаючи цінні відомості для федерального прийняття рішень і сигналізуючи про спільний підхід до збереження цього культурно насиченого ландшафту.

Читати також:

Каліфорнія подає до суду на нафтових гігантів ExxonMobil, Shell, ConocoPhillips, Chevron та Американський інститут нафти

Світлина згенерована ШІ

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *