Последние новости
Каліфорнія подає до суду на нафтових гігантів ExxonMobil, Shell, ConocoPhillips, Chevron та Американський інститут нафти

Каліфорнія подає до суду великі нафтові компанії, включаючи ExxonMobil і Shell, заявляючи, що вони десятиліттями обманювали громадськість, створюючи чи сприяючи місцевим кліматичним катастрофам.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на судові документи.

За словами представника генеральної прокуратури США, цивільна справа, подана до суду вищої інстанції Сан-Франциско, також спрямована проти компаній BP, ConocoPhillips, Chevron та Американського інституту нафти.

Фінансовий тягар кліматичних катастроф спонукав великих страховиків США обмежити своє покриття в Каліфорнії. Страховики більше не приймають нові заявки на страхування майна та страхування від нещасних випадків у штаті.

У позові міститься вимога про створення фонду боротьби з викидами для фінансування зусиль щодо пом’якшення наслідків зміни клімату, судову заборону на захист природних ресурсів Каліфорнії, відшкодування збитків та штрафи. Позов включає одні з найсерйозніших звинувачень на адресу нафтових гігантів, оскільки штат стикається з дедалі більш руйнівними штормами та погодою, від руйнівних лісових пожеж до «атмосферних річок».

Каліфорнія витратила і продовжуватиме виділяти мільярди доларів на відновлення після кліматичних катастроф, — йдеться у скарзі.

«Від сильної спеки до посухи та нестачі води – кліматична криза, яку вони викликали, незаперечна. Настав час заплатити, щоб зменшити заподіяну ними шкоду», — заявив генеральний прокурор Роб Бонта.


Позов подано напередодні кліматичного тижня у Нью-Йорку, який відбувається одночасно з Генеральною Асамблеєю ООН. Очікується, що губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом обговорить судовий позов на церемонії відкриття у неділю.

Великі нафтові компанії понад 50 років брехали суспільству, приховуючи факти про те, наскільки небезпечні вироблені ними енергоносії для планети, — йдеться в заяві пресслужби губернатора Каліфорнії, — опублікованій у X (колишній Twitter). «Лісові пожежі стирають цілі спільноти, токсичний дим забруднює наше повітря, смертельна спека, посуха, що б’є рекорди, висушує наші колодязі. Платники податків Каліфорнії не повинні за це платити», — йдеться у повідомленні.

Кліматична політика — питання, яке має розглядати та вирішувати Конгрес, а не судова система, відповів API у відповідь на запит Reuters. З ним погодилася Shell: заявила, що не вважає суд правильною інстанцією для обговорення змін клімату. Chevron, BP та ConocoPhillips не відповіли на запит Reuters про коментар. З ExxonMobil агенція зв’язатися не змогла.

Позов Каліфорнії слідує за десятками інших, які в останні роки штати та муніципалітети подавали до видобувних нафтопереробних компаній. У них теж йшлося про шкідливі кліматичні впливи, включаючи екстремальні погодні умови, — зазначив Reuters.


6 вересня генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що минуле літо було найспекотнішим за всю історію спостережень. За його словами, це говорить про початок кліматичної кризи, він закликав уряди країн активізувати дії щодо боротьби зі змінами клімату.

12 вересня Міжнародне енергетичне агентство оголосило про «початок кінця» ери викопного палива. Агентство у своєму прогнозі вперше припустило, що пік світового попиту на вугілля, нафту та газ припаде вже на це десятиліття. Президент США Джо Байден тоді ж заявив, що підвищення глобальної температури більш ніж на 1,5 градуса Цельсія в найближчі два десятиліття буде страшнішою катастрофою за ядерну війну. Служба Євросоюзу зі спостереження за зміною клімату Copernicus за підсумками серпня повідомила, що літній період червня-серпня став найспекотнішим за всю історію спостережень.


Читати також:

Найбільші нафтові компанії США домовилися різко збільшити видобуток сировини

Ціни на бензин у США оновили історичний максимум

Зелена електроенергія стає надто дорогою: у США відмовляються від контрактів
Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *