За інформацією газети Financial Times, останнім часом Вашингтон у переговорах щодо заморожених російських суверенних активів став займати більш жорстку позицію, настоюючи на швидкому прийнятті рішення. Офіційні особи країн G7 в останні тижні активізували обговорення розподілу частини приблизно 300 мільярдів доларів, які були заморожені після початку повномасштабної війни Росії проти України. За інформацією Financial Times, на одному із засідань США повідомили про можливість конфіскації цих активів без порушення міжнародного права.
«Члени G7 та інші країни, які особливо постраждали, можуть арештувати російські суверенні активи як контрзахід, щоб спонукати Росію припинити агресію», — йдеться в документі уряду США, розповсюдженому в комітетах G7. Вашингтон запропонував обговорити це питання на можливій зустрічі лідерів G7, запланованої на другу лютневу річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну, повідомляє FT.
Арешт російських активів може стати альтернативним джерелом фінансування для Києва, особливо з урахуванням очікуваних великих витрат на післявоєнне відновлення, однак до цього часу уряди країн G7 переважно утримуються від такого кроку, боячись, що деякі іноземні інвестори, які вкладають гроші в долари та євро, відірвуться, відзначає газета.
Газета стверджує, що вторгнення Росії в Україну створює передумови для законного арешту активів як контрзаходу тими країнами, які постраждали внаслідок порушення Росією міжнародного права.
«Нам потрібно знайти спосіб доставити гроші в Україну у будь-якій формі», — цитує газета одного з дипломатів ЄС, який взяв участь в невдалих переговорах на саміті на цьому тижні. — Зростає кількість країн, які вказують на активи та дивуються, чому вони до цього часу там лежать».
Зазначається, що активізація переговорів обумовлена тим, що останнім часом не вдалося виділити два пакети фінансової допомоги для України: 60 мільярдів доларів з боку США, які не підтримали республіканці в Конгресі, та 50 мільярдів євро фінансової допомоги від ЄС, які були заблоковані прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.
Читати також:
На саміті НАТО підписано декларацію про гарантії безпеки для України (+ФОТО і ВІДЕО)
Світлина згенерована ШІ