Боротьба за зелену авіацію: Податкові пільги для екологічного пального в США та виклики для кукурудзяного лобі

Адміністрація Байдена оголосила у п’ятницю, що визнає методологію, яку використовує етанолова промисловість, як настанову для компаній, які бажають отримати податкові пільги на екологічно чисте авіаційне пальне (SAF). Це стало важливою перемогою впливового американського «кукурудзяного лобі».

Проте адміністрація США також повідомила, що перегляне вимоги до цієї методології до 1 березня, що створює певну невизначеність для виробників етанолу з кукурудзи, оскільки це може призвести до більш жорстких вимог до екологічно чистого пального для літаків.

Світова авіаційна промисловість, чистий прибуток якої, ймовірно, складе понад 20 мільярдів доларів у 2023 році і яка відповідає за приблизно 2% світових викидів вуглекислого газу від енергетики, є одним із найбільш важкодоступних секторів для «декарбонізації» через складнощі переходу авіації на електропостачання.

Авіакомпанії наголошують на необхідності стимулювання розвитку ринку екологічно чистого авіаційного пального, попри те, що цей ринок вже зараз міг би пропонувати авіації пальне із 50% меншим рівнем викидів парникових газів порівняно з керосином. Проте його вартість залишається у два-три рази вищою.

Протягом останніх місяців адміністрація Байдена коливалася щодо визнання моделі Регулювання викидів парникових газів та інших викидів при виробництві енергії (GREET) Міністерства енергетики. Ця модель дає виробникам екологічно чистого авіаційного пального на основі етанолу право на податкові пільги відповідно до кліматичного закону, підписаного президентом Джо Байденом.

Виробники етанолу та фермери, що вирощують кукурудзу в штатах, таких як Айова та Іллінойс, із нетерпінням чекають новин, оскільки галузь бачить в виробництві екологічно чистого авіаційного пального один із небагатьох способів збільшення попиту на етанол на тлі зростання продажів електромобілів.

З урахуванням можливого другого президентського терміну Джо Байдена та залежності його переобрання від голосів виробничих штатів Середнього Заходу, багато очікується, що ця тема стане однією з ключових у передвиборчій кампанії.

Попри те, що вимоги до методології виробництва екологічно чистого авіаційного пального передбачають зменшення цінової різниці між цим пальним та традиційним авіакеросином, чиновники адміністрації не змогли представити даних про те, наскільки податкові стимули зменшать цю різницю в ціні.

Групи, що представляють виробників етанолу, активно лобіюють визнання їх моделі (GREET) виробництва екологічно чистого пального, щоб отримати податкові пільги, борючись із захисниками навколишнього середовища, які вимагають впровадження стандартів, що підвищують якість сировини, такої як використана кулінарна олія та тваринний жир. Фермери, власники ранчо та виробники можуть надавати цю сировину для підтримки потенційного ринку обсягом у 36 мільярдів галонів, заявив міністр сільського господарства Том Вілсак під час розмови з журналістами.

Джерело: RFA.

Читати також:

Зелена електроенергія стає надто дорогою: у США відмовляються від контрактів

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *