Адміністрація Байдена схиляється до постачання Україні далекобійних ракет

Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість надання Україні потужних далекобійних балістичних ракет, здатних уражати цілі на окупованому Росією Кримському півострові.

Про це повідомили двоє американських посадовців виданню NBC.

Українські офіційні особи місяцями просили США постачати системи ATACMS. Наприкінці минулого року США почали передавати Україні тактичні ракетні комплекси ATACMS, але поки що надали лише їх удосконалені середньої дальності версії. Зараз керівництво Білого дому розглядає можливість відправлення в Україну ATACMS більшої дальності, зазначили посадовці. Це дозволить українцям завдавати ударів глибше в тилу окупантів на території Криму.

Однак фінансування поставок зброї Україні залишається під загрозою через опозицію колишнього президента Дональда Трампа та його союзників у Конгресі США. Минулого тижня Сенат ухвалив 95 мільярдів доларів іноземної допомоги для України, Ізраїлю та Тайваню. Але невідомо, чи Палата представників під контролем республіканців взагалі проголосує за цей пакет, коли це станеться, і чи він витримає голосування.

Проросійськи налаштовані республіканці місяцями заявляли, що підтримають військову допомогу Україні лише в обмін на низку поступок Байдена в питаннях імміграційної та прикордонної політики.

Якщо Конгрес затвердить фінансування, США можуть включити далекобійні ATACMS до першого пакету допомоги, оплаченого з цих коштів, сказали посадовці. Також США мають боєприпаси та артилерію, готові до термінової відправки в Україну зразу після схвалення фінансування.

Посадовці не виключають, що США можуть попросити союзників постачати Україні ракети ATACMS, а потім компенсувати їм витрачені запаси цієї зброї.

Білий дім поки що не прокоментував цю інформацію.

Читати також:

Байден висловив підтримку Україні у телефонній розмові із Зеленським

Сенат США остаточно схвалив пакет допомоги Україні та Ізраїлю на $95 млрд, але його доля у Палаті представників невизначена

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *