День президентів: історія цього американського свята

Третій понеділок лютого в США відзначається як День президентів. Спочатку американці неофіційно святкували день народження Джорджа Вашингтона, першого президента США, який народився 22 лютого.

Джордж Вашингтон займав пост президента протягом двох чотирирічних термінів, після чого добровільно пішов у відставку. Цим він створив важливий прецедент мирної передачі влади для наступних глав держави.

У 1971 році дату свята було офіційно перенесено з 22 лютого на третій понеділок місяця. Причиною стало прагнення поєднати святкування дня народження Джорджа Вашингтона з іншого видатного президента Авраама Лінкольна, який народився 12 лютого. Хоча офіційного об’єднання цих дат не сталося, тепер американці шанують у День президентів усіх глав своєї держави.

Цікаво, що чинний на сьогодні президент Джо Байден, інавгурація якого відбулася 14 січня 2021 року, є 46-м президентом США в історії. Він також 15-й колишній віцепрезидент, який очолив країну.

До вступу на посаду Байден пропрацював 36 років сенатором. Він став 26-м президентом США, який до цього був конгресменом. Загалом же з 17 колишніх сенаторів, що очолювали США, лише 3 особи перейшли на посаду президента безпосередньо з Сенату.

Ще один цікавий факт про Джо Байдена: він став найстарішим президентом в історії, очоливши Білий дім у 78 років. Раніше цей рекорд належав його попереднику Дональду Трампу, вік якого на момент обрання становив 70 років.

Натомість наймолодшим американським лідером був 42-річний Теодор Рузвельт.

Отже, День президентів у США — це свято з багатою історією, під час якого американці віддають належне своїм лідерам минулого й сучасності.

Читати також:

19 липня — Національний день хот-дога в США: коли з’явилося свято і як його відзначають

День виведення американських військ зробили державним святом в Афганістані

Варто відвідати: 25 найбільш дивовижних гірських міст Америки

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *