Alaska Air придбає Hawaiian Airlines за 1,9 мільярда доларів

Авіакомпанія Alaska Airlines узгодила придбання Hawaiian Airlines в угоді на 1,9 мільярда доларів, яка була оголошена в неділю, що може викликати конфлікт з адміністрацією Байдена, яка боїться підвищення авіатарифів.

Об’єднана компанія буде зберігати бренди обох авіаперевізників, що є нетиповим рішенням в індустрії, де хвилі злиттів призвели до домінування чотирьох великих брендів на ринку США. В неділю компанії повідомили, що Alaska Air виплатить $18 готівкою за кожну акцію Hawaiian, чия ціна на закритті торгів у п’ятницю становила $4,86 після втрати трохи більш ніж половини своєї вартості у поточному році.

Представники обох компаній називають угоду можливістю об’єднати дві авіакомпанії з обмеженим перетином маршрутів, створивши міцну компанію для конкуренції з «Великою четвіркою» США: American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines та United Airlines. Крім того, це створить «чіткого лідера» на прибутковому ринку Гавайських островів у розмірі $8 мільярдів, як зазначив генеральний директор Alaska Бен Мінікуччі під час конференції для інвесторів.

«Ми об’єднуємо дві компанії з однаковими цінностями, які конкурували та вижили довше за більшість під час численних циклів в індустрії, поліпшуючи нашу унікальну бізнес-модель і створюючи сильного конкурента для мережевих перевізників», — сказав він.

Угода включає $900 мільйонів боргу гавайської компанії, що підіймає загальну вартість придбання до $1,9 мільярда. Об’єднана авіакомпанія буде базуватися в Сіетлі, а її керівником буде Мінікуччі з Alaska Air. Компанії прогнозують, що придбання призведе до збільшення прибутків протягом двох років після закриття угоди, що має відбутися протягом 12-18 місяців.

Об’єднана авіакомпанія вступить до альянсу «Oneworld», до якого входять American Airlines, British Airways та Cathay Pacific. Alaska і Hawaiian є меншими за домінантних перевізників країни. Компанії заявили, що угода об’єднає дві мережі, які доповнюють одна одну, збільшивши зв’язок до 138 напрямків для пасажирів, які подорожують через континентальні Сполучені Штати та через Тихий океан, включаючи прямий сервіс до 29 міжнародних напрямків в Америках, Азії, Австралії та Південному Тихому океані.

Читати також:

Чи заважає акцент влаштуватися на роботу за кордоном?

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *