Директор ЦРУ заявив, що подальший перебіг подій значною мірою залежатиме від надання допомоги Києву з боку Сполучених Штатів Америки.
Заморожений військовий конфлікт між Україною та Росією починає розгоратися, і шальки терезів, імовірно, схиляться на бік Москви, якщо США не зможуть оперативно надати додаткову військову допомогу. Про це заявили представники керівництва американської розвідки у похмурих оцінках, представлених американським законодавцям. Про це йдеться у матеріалі видання Voice of America.
Ці заяви прозвучали майже через місяць після того, як Сенат США схвалив законопроєкт про іноземну допомогу, який передбачає виділення 60 мільярдів доларів Україні, що намагається утримати свої території через два роки після початку російського вторгнення. Однак Палата представників не виносить законопроєкт на голосування, в результаті чого інші західні країни шукають можливості для постачання Україні більшої кількості озброєнь і боєприпасів з метою стримування відновленого російського наступу.
«Ці 60 мільярдів доларів абсолютно необхідні для оборони України прямо зараз», — заявила директор Національної розвідки Ейвріл Гейнс членам Сенатського комітету з розвідки. «Залишення Авдіївки українськими військами та їхня боротьба за запобігання подальшим територіальним втратам за останні кілька тижнів виявили ерозію військового потенціалу України в умовах зниження доступності зовнішньої військової допомоги», — сказала вона. «Без цієї допомоги важко уявити, що Україна зможе зберегти ті успіхи, яких вона з величезними зусиллями досягла у боротьбі з росіянами».
Директор ЦРУ Вільям Бернс заявив законодавцям, що війна досягла розвилки, і подальший розвиток подій, найімовірніше, залежатиме від надання американської допомоги. «В українців не закінчуються мужність і стійкість. В них закінчуються боєприпаси, — заявив Бернс. — А в нас закінчується час, щоб допомогти їм».
Гейнс і Бернс підтвердили попередні оцінки, згідно з якими дотепер українські військові завдавали серйозної шкоди російським військам. За оцінками американських військових, щонайменше 315 тисяч російських військовослужбовців були вбиті або поранені, а дві третини довоєнного танкового парку Росії було знищено.
Російські збройні сили, які проводили програму модернізації, були відкинуті на кілька років назад. Однак, за словами Гейнс і Бернса, жодна з цих стратегічних поразок не змогла змінити розрахунків президента Росії Володимира Путіна. «Путін продовжує вважати, що час на його боці», — сказала Гейнс, попередивши, що позиції російського лідера залишаються непохитними.
Читати також:
Колишній хакер ЦРУ засуджений до 40 років в’язниці за передачу секретів WikiLeaks
Республіканці Палати представників розглядають програму позик для частини допомоги Україні
Світлина з відкритих джерел