Здобувши переконливі перемоги в низці штатів, президент Джо Байден і колишній президент Дональд Трамп набрали достатню кількість делегатів своїх з’їздів, щоб забезпечити собі офіційне висунення кандидатами в президенти від Демократичної та Республіканської партій.
За підрахунками агентства Associated Press, в активі президента тепер 2107 делегатів Національного з’їзду демократів при необхідному мінімумі для висунення 1968.
Трамп також забезпечив собі висунення.
Колишній республіканський президент переміг у Джорджії, Міссісіпі та штаті Вашингтон, що принесло йому 1228 делегатів при необхідних 1215, повідомило АР.
На Гаваях підрахунок голосів ще триває, проте він не здатний змінити загальної картини.
У своїй заяві Байден подякував своїм прихильникам за потенційне висунення, при цьому назвавши Трампа серйозною загрозою для демократії.
На словах Байдена, Трамп «веде кампанію, засновану на образі, помсті й відплаті, що загрожує самій ідеї Америки».
«Для мене велика честь, що широка коаліція виборців, яка представляє багате різноманіття Демократичної партії по всій країні, знову довірила мені керівництво нашою партією та нашою країною в момент, коли загроза, що виходить від Трампа, велика як ніколи», — продовжив він.
Напередодні праймеріз у вівторок Трамп визнав, що Байден буде кандидатом від демократів, і знову порушив тему віку чинного президента.
«Припускаю, що Байден буде кандидатом, — сказав Трамп в ефірі CNBC. — Я його єдиний опонент, не рахуючи життя, самого життя».
У своїй заяві Трамп також обрушився з критикою на Байдена, назвавши його «найгіршим президентом в американській історії».
«Зараз не час для святкувань, — додав він. — Ми будемо святкувати через вісім місяців, коли вибори закінчаться».
Перед праймеріз у вівторок Трамп отримав ще 11 делегатів, коли Республіканська партія Техасу оголосила, що передає йому всіх 161 делегата від штату на основі результатів праймеріз, що відбулися на минулому тижні.
Раніше відділення партії в Техасі планувало визначитися з 11 делегатами на партійному з’їзді штату, який пройде в травні. Однак національні партійні правила вимагають, щоб афіліація делегатів визначалася на основі праймеріз, на яких Трамп здобув переконливу перемогу.
Тепер немає сумнівів, що осінні загальні вибори стануть повторенням протистояння між двома президентами.
Такий реванш за участю двох американських президентів відбудеться вперше з 1912 року, коли Теодор Рузвельт кинув виклик Вільяму Тафту. Нинішня кампанія, як відзначає агентство АР, майже напевно поглибить політичні й культурні розбіжності в країні в найближчі вісім місяців.
Джерело: Voice of America
Читати також:
«Супервівторок» позаду, час підбивати його підсумки
«Супервівторок» у США: що це таке, де відбувається голосування і чому це важливо?
Світлина з відкритих джерел