Байден переміг на праймеріз демократів у Південній Кароліні

Чинний президент США Джо Байден здобув перемогу на перших праймеріз Демократичної партії у Південній Кароліні, згідно з попередніми результатами голосування.

Байден значно випереджає своїх суперників на первинних виборах демократів, що пройшли у суботу, 3 лютого. Про попередні підсумки повідомляють видання The New York Times та The Washington Post.

За підрахунком 95% голосів, Байден набрав 96,2%, тоді як його суперниці — письменниця Маріанна Вільямсон та конгресмен Дін Філліпс — 2,1% та 1,7% відповідно. Обидва кандидати поступалися Байдену і в опитуваннях виборців перед голосуванням.

У 2020 році під час передвиборчої кампанії Байден також здобув переконливу перемогу на праймеріз у Південній Кароліні. У 2024 році її виборці знову підштовхнули демократів до того, щоб «виграти президентське крісло і зробити Дональда Трампа переможеним», заявив Байден.

Голосування у Південній Кароліні — перші офіційні праймеріз демократів перед виборами президента США у листопаді. Тому експерти розглядали його як перевірку настроїв виборців щодо Байдена, адже політик не користується беззаперечною підтримкою.

Байден майже затверджений кандидатом від демократів

У чинного президента США немає серйозних конкурентів серед членів Демократичної партії, зазначає AFP. Тож можна очікувати його перемоги й на наступних праймеріз демократів. Проте 81-річний Байден вже зараз є найстарішим чинним президентом США, через що у виборців можуть бути сумніви щодо його кандидатури.

Наприкінці січня ймовірний головний опонент Байдена від республіканців, експрезидент Дональд Трамп, також виграв перші праймеріз своєї партії у Нью-Гемпширі. За підсумками голосування він набрав 52,7%, тоді як його суперниця, експостпред США в ООН Нікі Гейлі — 43,7%.

Гейлі залишилась єдиним опонентом Трампа серед республіканців — за декілька днів до праймеріз з президентських перегонів вийшов губернатор Флориди Рон Десантіс, відкрито підтримавши Трампа. Сам Трамп доволі різко висловився про Гейлі після праймеріз, назвавши її «самозванкою».

Остаточно кандидати на президентські вибори в США від обох партій будуть висунуті влітку. Саме голосування відбудеться 5 листопада 2024 року. Для союзників Вашингтона перемога Трампа загрожує змінами у відносинах через його різкі висловлювання, зокрема про вихід США з НАТО.

Читати також:

Перемога Трампа на кокусах в Айові: потужний старт у боротьбі за висування офіційним кандидатом у президенти

Байден підписав закон про оборонний бюджет у розмірі 886,3 мільярда доларів США

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *