Байден підписав закон про оборонний бюджет у розмірі 886,3 мільярда доларів США

Президент Джо Байден у п’ятницю підписав Закон про авторизацію національної оборони на суму 886,3 мільярда доларів, повідомлено в заяві Білого дому.

Цей закон з оборони передбачає найбільше підвищення заробітної плати для військовослужбовців протягом більш як двадцяти років, тимчасово продовжує контроверсійну програму нагляду та зміцнює позицію США в регіоні Індо-Тихоокеанського басейну для стримування дій Китаю.

Він був схвалений як Палатою представників, так і Сенатом і складається майже з 3100 сторінок.

«Хоча я раджу підтримати критичні цілі НДАА, я вказую, що деякі положення Закону викликають обурення», — заявив Байден у заяві, опублікованій Білим домом в п’ятницю.

Байден повторив свою попередню збуреність стосовно заборони переказу коштів для передачі утримання в’язнів з Гуантанамо в опіку певних іноземних країн. Він також повторив свої занепокоєння щодо деяких положень НДАА (NDAA — National Defense Authorization Act-ред.), які можуть потенційно розкривати «вельми чутливу класифіковану інформацію» конгресу.

«Деякі положення Закону вимагають, щоб президент та інші посадовці подавали звіти та плани комітетам конгресу, які у звичайному порядку міститимуть вельми чутливу класифіковану інформацію, включаючи інформацію, яка може розкрити критичні джерела розвідки або військові операційні плани або може порушити конфіденційні інтереси виконавчого органу», — сказав Байден.

Законодавство визначає стратегічний план для департаменту оборони та збройних сил США та авторизує видатки відповідно до пріоритетів Пентагону. Але воно не надає самого фінансування.

Остаточна версія Закону включає кілька заходів, спрямованих на «завершення пробудження в армії«, за висновками, наданими комітетом з питань збройних сил Палати представників, який очолює республіканець.

Ситуація з фінансуванням окремого пакету національної безпеки зі 105 млрд доларів, який надавав би більше допомоги Ізраїлю та Україні, залишається предметом розбіжностей в Конгресі, причому республіканці Сенату настоюють на тому, щоб «більше зовнішньої допомоги» супроводжувалося значними змінами політики щодо прикордонної безпеки. Хоча було проведено переговори з метою досягнення консенсусу, жодної міжпартійної угоди не досягнуто.

Закон про авторизацію оборони також продовжить Ініціативу безпеки України до кінця 2026 року та авторизує 300 мільйонів доларів на цю програму в поточному та наступному фінансовому році. Ця програма надає фінансування федеральному уряду для оплати промисловості за виробництво зброї та надання військової допомоги для відправлення в Україну, замість використання прямо зі стоків зброї США.

Джерело: CNN

Читати також:

Байден піде на компроміс з республіканцями щодо іміграційної політики

Байден відзначив у Білому домі Хануку: «США постачатимуть зброю Ізраїлю до знищення ХАМАС»

Феномен економічного успіху США: що таке і як працює промислова «байденоміка»?

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *