Перемога Трампа на кокусах в Айові: потужний старт у боротьбі за висування офіційним кандидатом у президенти

Колишній президент Дональд Трамп переміг на перших у країні попередніх виборах — кокусах Республіканської партії в Айові. Ця перемога дає йому потужний старт у боротьбі за висування офіційним кандидатом у президенти від Республіканської партії перед наступними праймеріз у Нью-Гемпширі.

За прогнозами провідних американських ЗМІ, Трамп отримав 51% голосів. Друге місце посів губернатор Флориди Рон Десантіс з підтримкою понад 21% республіканців. Колишня губернаторка Південної Кароліни Нікі Гейлі отримала 19% голосів виборців, повідомляє телеканал ABC News.

Виступаючи перед сотнями своїх прихильників у місті Клайв, штат Айова, де проходили кокуси, Трамп заявив, що чинний президент Джо Байден «повністю руйнує нашу країну».

Очікувалося, що Трамп у понеділок ввечері вилетить до Нью-Йорка, аби у вівторок з’явитися до суду у справі про додаткову компенсацію журналістці, яка минулого року виграла у нього 5 мільйонів доларів за позовом про сексуальне насильство та наклеп. Після цього він мав вилетіти до Нью-Гемпширу — наступного штату, де у вівторок ввечері заплановано його мітинг.

Сам Трамп заявив, що він «заохочений» і «дуже задоволений» перемогою на кокусах в Айові. У розмові з Fox News Digital він сказав, що відчуває «впевненість» у країні. «Це приголомшлива річ і приголомшливе почуття», — додав він.

«Нам потрібно повернути країну, — сказав він Fox News Digital. — За останні три роки наша країна пережила стільки поганого і продовжує через це проходити».

«Ми все це зробимо швидко, — додав він. — Ми полагодимо кордон і зробимо це швидко».

Отже, перемога на кокусах в Айові дає Дональду Трампу сильний поштовх у перегонах за висування офіційним кандидатом у президенти від Республіканської партії. Кокуси фактично є зборами партійних активістів, на яких визначають попереднього кандидата на наступні загальнонаціональні первинні вибори (праймеріз).

Читати також:

Другий штат США заборонив Трампу балотуватися

Погрози суддям, які прийняли рішення проти Трампа, розслідує поліція та ФБР

Трамп не зможе балотуватися в Колорадо на пост президента через порушення 14-го Амеднаменту

Справа Трампа: експрезидент США балотуватиметься на виборах попри кримінальні справи

Світлина: Getty Images

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *