Последние новости
Байден замінив голову генштабу США Марка Міллі

Президент США Джо Байден офіційно оголосив про заміну голови Об’єднаного комітету начальників штабів Сполучених Штатів.

Про заміну передає низка світових ЗМІ.

Як повідомив Байден, посаду голови генерального штабу США після Марка Міллі обійме генерал Чарльз Браун. Про це він заявив 25 травня у виступі, який транслював Білий дім.

«Сьогодні мені припала честь представити мого кандидата на посаду наступного голови Об’єднаного комітету начальників штабів генерала Чарльза Квінтона Брауна-молодшого», – зазначив Байден.

«Генерал Браун – воїн, що походить із гордого роду воїнів. Його батько, полковник армії США Сі Кью Браун, служив у В’єтнамі. Його дід старший сержант армії США Роберт Браун-молодший, очолював окремий підрозділ у Другій світовій війні», – сказав Байден, додавши, що Браун є «безстрашним лідером та непохитним патріотом».

Байден також подякував Марку Міллі та його сім’ї за службу США протягом тривалого часу.

«На посаді голови ти провів наших військових через найскладніші обставини у сфері безпеки, з якими світ стикався за довгий час. Ми зміцнили наші альянси від НАТО до Індо-Тихоокеанського регіону та створили нові партнерства», — сказав американський президент. Американський лідер також зазначив, що розраховує продовжити співпрацю з Міллі після того, як той перестане бути головою Генштабу США.

Чарльз Браун (Фото: USAF)

Що відомо про генерала Брауна

Генерал Чарльз Квінтон Браун 1962 р.н., як пілот, провів у небі понад 3 000 годин та 130 бойових годин.

2022 року він став 22-м начальником штабу американських Військово-повітряних сил. Ще він був командувачем Тихоокеанських військово-повітряних сил, командувачем авіації Індо-Тихоокеанського командування та виконавчим директором штабу бойових операцій Тихоокеанського регіону.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів є найвищим військовим офіцером країни, який виконує функції головного військового радника президента Сполучених Штатів, міністра оборони та Ради національної безпеки. Марк Міллі обіймав посаду голови Об’єднаного комітету начальників штабів США з 2019 року.

2020 року Браун став першим темношкірим керівником військової служби в історії США. Його було затверджено на посаді головнокомандувача ВПС 98 голосами. Якщо його кандидатуру схвалить Сенат, генерал стане другим темношкірим військовим, який обіймає посаду голови Об’єднаного комітету начальників штабів після генерала Коліна Пауелла, який обіймав її з 1989 по 1993 рік.

Читати також:

У США оцінили військові втрати Росії та України та закликали до мирних переговорів

Байден про українських військових: “Вони більш жорсткі та горді, ніж я думав”


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *