Google видалить мільярди записів в режимі «інкогніто» для врегулювання позову

Компанія Google змушена буде знищити величезні обсяги даних у рамках врегулювання судової справи, в якій пошуковий гігант звинувачувався у стеженні за користувачами навіть під час їхнього перегляду вебсторінок в «інкогніто» режимі, який начебто захищає конфіденційність онлайн-активності.

Деталі угоди були оприлюднені в понеділок у федеральному суді Сан-Франциско. Згідно з судовим документом, Google «видалить та/або виправить мільярди записів даних, що відображають приватну діяльність з вебперегляду учасників позову».

Вартість врегулювання перевищує 5 мільярдів доларів, повідомляється у поданні від понеділка.

Позов проти Google був поданий у 2020 році, де стверджувалося, що компанія вводила в оману користувачів, стверджуючи, що не відстежуватиме їхню інтернет-активність під час використання режиму «інкогніто». Згідно з угодою, Google також має змінити «інкогніто» так, щоб протягом наступних п’яти років користувачі могли за замовчуванням блокувати стороннє відстеження cookies.

«Це врегулювання є історичним кроком до вимоги від домінуючих технологічних компаній чесності у заявах для користувачів про те, як вони збирають та використовують дані, а також до видалення та виправлення зібраних даних», — йдеться у документі.

Хоча Google погодилася на початкову угоду ще в грудні, подання у понеділок надає більше деталей щодо домовленості між технологічним гігантом та позивачами — споживачами, яких представляв адвокат Девід Бойс із юридичної фірми Boies Schiller Flexner та інші юристи.

«Це врегулювання забезпечує реальну підзвітність та прозорість від найбільшого у світі збирача даних і є важливим кроком на шляху до покращення та захисту нашого права на приватність в Інтернеті», — наголошується в судовому документі.

Представники Google та Boies Schiller Flexner поки не прокоментували цю угоду.

Джерело: CBS News

Читати також:

Інженер Google обвинувачений у крадіжці комерційних таємниць щодо ШІ на користь Китаю

Google згодилася виплатити $700 млн та внести зміни в Play: антимонопольна угода для підтримки споживачів та конкуренції

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *