Очільник американської дипломатії Ентоні Блінкен цього тижня відвідає країни Близького Сходу. Його тур відбуватиметься в умовах зростаючої напруженості у регіоні та побоювань подальшої ескалації арабо-ізраїльського конфлікту.
Через рік і декілька місяців після початку російського вторгнення в Україну спалахнули бойові дії між Ізраїлем та угрупованням ХАМАС, яке контролює Сектор Гази. Війна триває вже майже три місяці та невідомо, коли може завершитися. Ракетні обстріли та авіаудари з обох боків призвели до значних жертв серед цивільного палестинського населення.
Міжнародна спільнота намагається допомогти потерпілим палестинцям та закликає Ізраїль до стриманості. Проте останнім часом з’явилися побоювання, що конфлікт може розповсюдитися на інші країни регіону.
Зокрема, після замаху на одного з командирів ХАМАСу в Бейруті ліванське угруповання «Хезболла» пообіцяло Ізраїлю «відплату та покарання». Це створює загрозу нової війни на півночі Ізраїлю. Крім того, Іран та його союзники в Іраку, Сирії та Ємені також можуть активізувати напади на ізраїльську державу.
У цій ситуації візит очільника американської дипломатії Ентоні Блінкена має велике значення. Під час зустрічей з лідерами країн регіону він спробує закликати їх до стриманості та запобігти подальшій ескалації конфлікту.
Сполучені Штати висловили глибоку стурбованість ризиками розширення війни за межі сектора Газа. Вашингтон надіслав «дуже прямий сигнал» угрупованням на кшталт «Хезболли», що зараз не час думати про ескалацію.
Паралельно з Блінкеном до регіону відправився радник президента Байдена Амос Хохштейн. Він матиме окремі зустрічі з ізраїльським керівництвом, спрямовані на деескалацію ситуації.
Адміністрація Байдена не хотіла б, аби арабо-ізраїльський конфлікт перетворився на широкомасштабну регіональну війну. Це відвернуло б увагу від України та послабило тиск на Росію. Тому Вашингтон докладає максимум зусиль до стримування насильства на Близькому Сході. Багато що залежатиме від результатів цієї місії Блінкена.
Джерело: Voice of America
Читати також:
Кількість американців, які вважають зовнішню політику пріоритетом для уряду, зросла вдвічі
Сенат США готує дипломатичну та військову допомогу Ізраїлю
Світлина з мережі X