Державний борг США сягнув рекордних $34 трлн

Це сталося на декілька років раніше прогнозів чотирирічної давнини

Загальний державний борг уряду США досяг історичного максимуму у $34 трлн, згідно з даними, оприлюдненими Міністерством фінансів.

Ситуація передбачає майбутні політичні та економічні складнощі у спробах виправити фінансовий стан Америки.

Держборг перевищив позначку у $34 трлн на кілька років раніше прогнозів до пандемії. У січні 2020 року Бюджетне управління Конгресу очікувало, що загальний держборг федерального уряду досягне $34 трлн лише у 2029 фінансовому році.

Однак борг зростав швидше через пандемію, яка розпочалась у 2020 році й зупинила значну частку американської економіки.

Спочатку за президента Дональда Трампа, а потім і за нинішнього президента Джо Байдена, уряд активно запозичував для стабілізації економіки та підтримки її відновлення.

Втім відновлення економіки супроводжувалось сплеском інфляції, що призвело до зростання процентних ставок і підвищення витрат уряду на обслуговування боргу.

На думку професора економіки Сун Вона Сона з Університету Лойола Мерімаунт: «Вашингтон витрачає кошти так, ніби у нас необмежені ресурси. Але безкоштовних обідів не буває. І перспективи доволі похмурі».

Загальний держборг включає кошти, які уряд винен самому собі. Тому політики частіше оперують боргом перед іншими особами, оцінюючи фінансовий стан уряду. Ця цифра становить $26,9 трлн і приблизно дорівнює ВВП США.

У червні минулого року Бюджетне управління у своєму 30-річному прогнозі зазначило, що до 2053 року борг перед іншими особами досягне рекордних 181% ВВП.

Поки що держборг не є важким тягарем для економіки США, адже інвестори охоче позичають кошти федеральному уряду. Це дозволяє уряду продовжувати фінансувати свої програми без підвищення податків.

Втім траєкторія зростання держборгу в найближчі десятиліття може становити загрозу національній безпеці та ключовим програмам, зокрема пенсійному забезпеченню й медичному страхуванню.

Витрати на ці програми є основними чинниками прогнозованого збільшення видатків уряду в майбутньому.

Іноземні утримувачі держборгу США – Китай, Японія, Південна Корея та європейські країни – вже скоротили обсяги американських держоблігацій у своїх портфелях.

За аналізом Фонду Петерсона, частка іноземців в утриманні американського боргу сягнула піку у 49% у 2011 році, але зменшилась до 30% наприкінці 2022 року.

Голова Фонду Петерсона Майкл Петерсон зазначає: «Борг продовжить стрімке зростання, адже Мінфін планує додатково запозичити майже $1 трлн до кінця березня».

Він додав: «Збільшення боргу на трильйони доларів щороку має стати тривожним дзвіночком для будь-якого політика, якому не байдуже майбутнє нашої країни».

Джерело: Voice of America

Читати також:

Економіка США в III кварталі зросла на 4,9%, вище за прогнози

Свіжі дані щодо фінансових ринків та економічної ситуації в США

Світлина згенерована ШІ

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *