Головне агентство з питань клімату США: світ на порозі катастрофи

За даними Головного агентства з питань клімату США (NOAA), концентрація вуглекислого газу в повітрі цього року на 50% перевищила рівень доіндустріальної революції. Такі цифри були 4 млн років тому.

Дослідники попередили, що внаслідок підвищення концентрації вуглекислого газу в атмосфері багато прибережних міст можуть піти під воду», — передає NOAA.

Фахівці зазначають, що до тривожних показників спричинили кліматичні зміни, спровоковані діяльністю людини. Так, у травні 2022 року концентрація CO2 перевищила рівень 420 проміле (ppm).

Разом з тим, до індустріалізації цей показник тримав планку близько 280 ppm і залишався стабільним протягом останніх 6 тис. років. Зараз цифри наблизилися до показників 4,1-4,5 мільйона років тому. Тоді вміст CO2 в атмосфері був понад 400 ppm.

За прогнозами відомства, у разі повернення до цих параметрів багато прибережних міст можуть піти під воду.

Забруднення CO2 виникає через спалювання викопного палива для транспортування та виробництва електроенергії, виробництва цементу, вирубки лісів, сільського господарства та багатьох інших методів. Разом з іншими парниковими газами, CO2 затримує тепло, що випромінюється від поверхні планети, яке інакше б вирвалося в космос, змушуючи атмосферу планети постійно нагріватися, що викликає каскад погодних впливів, включаючи епізоди надзвичайної спеки, посухи та лісових пожеж, а також як сильні опади, повені та тропічні шторми.

Сучасний рівень CO2 можна порівняти з кліматом пліоцену між 4,1 і 4,5 мільйонами років тому, коли показники були близькі або вище 400 ppm. Протягом того часу рівень моря був на 5-25 метрів вище, ніж сьогодні, достатньо високий, щоб затопити багато найбільших сучасних міст світу. Тоді температура в середньому була на 7 градусів за Фаренгейтом вище, ніж у доіндустріальні часи, і дослідження вказують на те, що великі ліси займали сьогоднішню арктичну тундру.

«Нам не вистачає колективної сили волі, щоб уповільнити невпинне зростання викидів CO2», – твердить геохімік Ральф Кілінг, який керує програмою Scripps в Мауна-Лоа. «Ми мчимось на максимальній швидкості до глобальної катастрофи».

Щоб уявити, як підвищення рівня моря може вплинути на вашу місцевість, відвідайте програму перегляду підвищення рівня моря NOAA за адресою: https://coast.noaa.gov/slr/

Світлина: Обсерваторія Мауна-Лоа на Гаваях для вимірювання вуглекислого газу або CO2. NOAA та Інститут океанографії Скріпса проводять незалежні вимірювання з цієї станції на схилах вулкана Мауна-Лоа. (NOAA)

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Головне агентство з питань клімату США: світ на порозі катастрофи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *