Космічний апарат Intuitive Machines вийшов на місячну орбіту

Місячний корабель, побудований компанією Intuitive Machines, у середу вийшов на орбіту Місяця. Його майбутня посадка має стати першою в історії посадкою приватного космічного апарата на поверхню Місяця. До того ж йдеться про першу за більш ніж 50 років спробу посадки на Місяць, здійснену американцями.

Очікується, що у четвер він здійснить м’яку посадку в кратері Малаперт А.

Апарат Nova-C, який отримав назву Odysseus, вийшов на орбіту на висоті 57 миль (92 км) над місячною поверхнею, повідомляється у заяві компанії, опублікованій в Інтернеті. Місія IM-1 розпочата приблизно через місяць після того, як у місячного апарата іншої компанії Astrobotic Technology на шляху до Місяця стався витік пального з двигунної установки. Це стало вже третім випадком, коли приватній компанії не вдалося здійснити успішну посадку на Місяць, після невдалих спроб компаній Ізраїлю та Японії.

За сприятливого розвитку подій, космічний апарат з набором наукових приладів НАСА на борту поступово знизить свою орбіту протягом наступних 24 годин і у четвер здійснить м’яку посадку в кратері Малаперт А поблизу південного полюса Місяця.

Odysseus був запущений шістьма днями раніше, 15 лютого, ракетою Falcon 9, побудованою і запущеною каліфорнійською компанією SpaceX Ілона Маска з космодрому НАСА імені Кеннеді на мисі Канаверал, штат Флорида.

Якщо посадка пройде успішно, то місія IM-1 стане першим контрольованим спуском американського космічного корабля на місячну поверхню з часів останньої місії програми «Аполлон» у 1972 році, коли на Місяці приземлився місячний модуль «Аполлона-17» з астронавтами Джином Сернаном і Гаррісоном Шміттом на борту.

Крім того, це буде перша успішна м’яка посадка на Місяць комерційного апарата і перша посадка в рамках місячної програми НАСА «Артеміда». Хоча політ IM-1 вважається місією компанії Intuitive Machines, він несе шість корисних навантажень НАСА з приладами, призначеними для збору даних про місячне середовище перед запланованою НАСА першою пілотованою місією «Артеміди» на Місяць наприкінці цього десятиліття.

Джерело: Intuitive Machines

Читати також:

Місячну місію компанії Intuitive Machine перенесли через нестандартні температурні показники

Американські компанії змагаються у битві за Місяць

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *