Це 1-й візит китайського лідера до США за 6 років та 3-й закордонний візит цього року. Делегацію, яка зустрічає гостей очолюють міністр фінансів США Джанет Єллен та губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом.
Сі Цзіньпін і Байден планують зустрітися о 10:45 ранку 15 листопада за місцевим часом у Філолі, маєтку, розташованому у Вудсайді, штат Каліфорнія, приблизно за 40 км на південь від Сан-Франциско», — повідомляє джерело SCMP.
Маєток, відомий як місце фільмування популярної американської телевізійної драми 1980-х років «Династія», був заснований як приватна резиденція у 1917 році та придбаний Національним фондом охорони історії у 1975 році.
За словами джерела, Сі Цзіньпін буде надано зустріч на рівні державного візиту з боку США, Вашингтон запропонував це без запиту.
Байден заявив, що його мета на зустрічі із Сі Цзіньпіном – повернути американо-китайські відносини в «нормальне русло». «Можливість взяти трубку та поговорити один з одним у разі кризи. Можливість гарантувати, що наші військові, як і раніше, підтримуватимуть контакт один з одним», — заявив Байден репортерам у Білому домі. «Ми не намагаємося відокремитися від Китаю, але ми намагаємося змінити відносини на краще».
«Я не збираюся продовжувати підтримувати позиції, згідно з якими, якщо ми хочемо інвестувати в Китай, ми маємо розкрити всі наші комерційні секрети», — заявив Байден, попередивши, що США побоюються інвестувати в Китай через ділову практику Пекіна, — інформує NDTV.
Візит Сі Цзіньпіна до США в основних тезах
▪️ Це перший візит китайського лідера до США за шість років та третій закордонний візит цього року.
▪️ Візит не позначений як державний візит до США: майже за чотири роки правління Байдена китайський лідер не здійснив жодного державного візиту до США – це безпрецедентна ситуація для китайських лідерів за останні десятиліття.
▪ У складі делегації позначено членів Політбюро — Цай Ці, секретаріат ЦК, апарату Сі Цзіньпіна, а також Ван І. Інших керівників не зазначено. Раніше з окремим візитом у США був віцепрем’єр Хе Ліфен.
▪ США стверджують, що зруйновані візитом Пелосі напрямки — боротьба з наркотрафіком та діалог по лінії міністерства оборони будуть відновлені. У складі делегації немає представників військових, можливо, зустрічі відбудуться після візиту Сі Цзіньпіна. Але якщо діалоги з цих та інших напрямків (діалог військових відомств) відновлені не будуть — то загалом можна вважати, що китайсько-американські відносини надалі залишаються заморожені на низькій точці серпня 2022 року з перспективою подальшого погіршення.
▪ Існує велика ймовірність, що війна в Україні буде заморожена на актуальній лінії фронту, після досягнення консенсусу Китаю та США з урахуванням позиції Кремля (візит Чжан Ю-ся 8 листопада, скриті перемовини з РФ постійно тривають).
▪️ Чекаємо проміжних рішень та результатів щодо Тайваню, Палестини та інших питань.
Сі Цзіньпін прибув до готелю St Regis в Сан-Франциско.
Сі Цзіньпін прибув до Сан-Франциско, його з трапу зустріли губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом з дружиною Дженніфер Сібел, міністр фінансів США Джанет Єллен, посол США у КНР Ніколас Бернс.
▪️ Успіхом переговорів із Сі Цзіньпіном було б налагодження комунікації США з КНР», — Байден.
▪ Пекін і Вашингтон мають намір створити робочу групу по боротьбі з глобальною кліматичною кризою XXI століття.
▪️ Мер Сан-Франциско Лондон Брид очікує в місті протестів на передодні саміту АТЕС.
▪️ Форум АТЕС проходить на тлі зростання геополітичної напруги — торговий представник США Кетрін Тай;
▪️ Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор проведе 16 листопада зустріч з Сі Цзіньпіном у процесі саміту АТЕС.
▪ Індія підписала угоду Індо-Тихоокеанської економічної ініціативи про стабільність ланцюжків поставок в обхід Китаю, приєднавшись до американської ініціативи.
Читати також:
Відновилося пряме авіасполучення між китайським містом Вухань та американським Сан-Франциско
Заарештовано мешканців Юти за продаж кісток динозаврів на 1 млн доларів у Китай (+ФОТО)
The Guardian: Китай випереджає США у технологічних перегонах
Тайвань вироблятиме «чіпи демократії» спільно з США, Китай проти
Світлини з відкритих джерел