Маск доведе популярну соціальну мережу «Твіттер» до банкрутства

Нові правила «Твіттеру» вже призвели до мільярдних втрат деяких американських корпорацій.

У черзі на банкрутство стоїть популярна соціальна мережа «Твіттер». Про це попередив її нинішній власник Ілон Маск у першому зверненні до співробітників після закриття угоди з купівлі компанії. Внаслідок поглинання на її балансі виявилося майже 13 мільярдів боргу. Це кредити, видані Маску на купівлю «Твіттеру» сімома банками.

Погашувати кредити в угодах викупу компаній на позикові кошти має сама соціальна мережа, для цього їй потрібно збільшувати заробітки. Маск у спробах знайти додаткові джерела доходу для компанії вже зробивши «Твіттер» частково платним.

27 жовтня Маск закрив операцію на суму $44 млрд на купівлю компанії Twitter, що володіє однойменною соцмережею. Очікується, що новий власник скасує практику постійного блокування користувачів. Підприємець оголосив, що створює спеціальну раду, яка візьметься за вивчення питання модерації Twitter.

Також Ілон Маск розпустив раду директорів компанії. Проте розпуск ради директорів та перехід управління компанією повністю під контроль Ілона Маска має тимчасовий характер. Про це повідомив підприємець. Відразу після покупки Twitter Маск звільнив низку членів керівництва компанії. Пізніше агентство Bloomberg повідомило, що підприємець планує скоротити штат майже вдвічі.

Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк минулої суботи надіслав відкритий лист головному виконавчому директору Twitter Ілону Маску, закликавши до того, щоб права людини посідали центральне місце в управлінні цим каналом соцмереж.

Нові правила «Твіттеру» призвели до мільярдних втрат у деяких американських корпорацій

Твіттер скасував нову схему отримання користувачами «синьої галочки» верифікації. Про це написало ділове видання «Форбс».

1 листопада Ілон Маск заявив, що будь-який охочий зможе придбати значок, який раніше був своєрідним знаком справжності акаунту. Досі він видавався за дотримання трьох критеріїв: обліковий запис має «суспільне значення», особистість власника облікового запису підтверджена, а сам обліковий запис активний.

Керівництво соцмережі було змушене піти на такий крок через появу «фейкових» користувачів, які видають себе за представників реально наявних компаній. Потім ці імітатори, які купили за вісім доларів знак верифікації, розміщували дезінформацію. Користувачі «Твіттеру» вважали, що йдеться про офіційні заяви компаній. Внаслідок таких дій організації, від імені яких нібито публікувалися «твіти», зазнавали фінансових збитків.

Відомо про декілька випадків подібної маніпуляції. У четвер увечері відзначився обліковий запис, який видає себе за офіційну сторінку корпорації «Локхід Мартін». Невідомий написав від імені компанії — виробника озброєння про зупинення постачання продукції до Ізраїлю та Саудівської Аравії. Подальший продаж зброї нібито залежить від оцінки урядом Сполучених Штатів ситуації із правами людини у цих близькосхідних країнах. Після цього «твіту» акції виробника літаків Ф-16, Ф-22 та Ф-35 впали у ціні більш ніж на 5%.

Від таких дій постраждав і фармацевтичний гігант «Ілай ліллі». Хтось від його обличчя написав у «Твіттері», що компанія роздаватиме інсулін безплатно. Очевидно, власники акцій виробника вирішили, що це призведе до падіння прибутку, і почали активно продавати ці цінні папери. В результаті біржові котирування «Ілай ліллі» впали на 4,5%. Капіталізація компанії зменшилася на 16 млрд доларів.

Щобільше, постраждали й інші компанії-постачальники інсуліну на ринок США. Акції «Ново Нордиска» впали на 3,5%, «Санофі» — на 3,4%.



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Маск доведе популярну соціальну мережу «Твіттер» до банкрутства

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *