Міністр оборони США Ллойд Остін передав обов’язки заступнику через госпіталізацію

Міністр оборони США Ллойд Остін передав свої обов’язки заступнику, поки перебуває у лікарні через раптову проблему з сечовим міхуром, повідомив Пентагон.

70-річний Остін знаходиться у відділенні інтенсивної терапії лікарні Волтера Ріда у Вірджинії. Чиновники поки не уточнили, як довго він залишатиметься у лікарні.

У неділю вдень Пентагон випустив заяву про те, що Остіна доправили до лікарні Волтера Ріда для лікування. Також було повідомлено, що про це проінформовані Білий дім та вище керівництво міністерства оборони.

Через кілька годин, о 16:55 за місцевим часом, Пентагон випустив другу заяву про те, що міністр оборони Остін передав функції та обов’язки свого поста заступнику міністра оборони Кетлін Хікс.

Пізніше у неділю лікарня надала оновлення, зазначивши, що після тестування міністра Остіна було госпіталізовано до відділення інтенсивної терапії «для підтримувальної терапії та ретельного спостереження».

Лікарі зазначили, що проблеми з сечовим міхуром, швидше за все, не вплинуть на очікуване повне одужання Остіна після діагностування у нього раку простати у грудні. «Прогноз щодо раку залишається дуже добрим».

Цього тижня, у середу, міністр Остін планував відвідати Брюссель для участі у зустрічі щодо війни в Україні. Поки не зрозуміло, чи завадить його госпіталізація цим планам.

Наприкінці минулого року Остін переніс операцію як частину лікування від раку. 1 січня його знову госпіталізували через сильний біль у нозі, стегні та животі внаслідок ускладнень після процедури. Обстеження виявило інфекцію сечовивідних шляхів, тож він залишався у лікарні понад два тижні.

Старші посадовці міністерства оборони та адміністрація Байдена дізналися про серйозну хворобу пана Остіна лише через три дні після його повторної госпіталізації у січні.

Минулого тижня на пресконференції Ллойд Остін заявив, що ніколи не давав вказівок своїм підлеглим приховувати його перебування у лікарні від Білого дому чи громадськості, проте не відповів на запитання щодо того, чи діяли співробітники поза його вказівками.

Проте міністр оборони попросив вибачення за те, що не надав відповідного сповіщення, та повідомив, що вже особисто перепросив за це президента Байдена. «Я вчинив неправильно у цій ситуації. Мені слід було повідомити президента про діагноз раку», — сказав він.

Посада міністра оборони є другою за важливістю у ланцюгу командування американськими збройними силами після президента, тож вважається однією з найбільш впливових у кабінеті міністрів.

Інцидент викликав занепокоєння як щодо прозорості, так і безпеки, та спричинив три окремі розслідування того, як Остін повідомляв про свою хворобу та госпіталізації. Деякі впливові республіканці закликали усунути його з посади.

Президент Байден продовжує підтримувати Остіна та заявляє, що залишається впевненим у його лідерстві, проте додав, що було «неоптимально», що той не розкрив серйозності свого захворювання.

Наприкінці цього місяця міністр має засвідчити у Конгресі щодо того, чому не повідомив урядовців про свою хворобу.

70-річний Ллойд Остін, генерал армії США у відставці, став першим афроамериканцем на посаді міністра оборони у 2020 році.

За інформацією BBC

Читати також:

У міністра оборони США Остіна виявили рак простати

У Білому домі заявили, що Ллойду Остіну може знадобитися додаткове лікування в клініці

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *