Обвинувачення росіянки з американським громадянством у державній зраді за переказ 50 доларів українському фонду

Російське ФСБ повідомило про затримання громадянки Росії та США Ксенії Кареліної за обвинуваченням у державній зраді. За даними видання «Медіазона», Кареліна навчалася в Уральському федеральному університеті у Єкатеринбурзі, потім вийшла заміж за американця, отримала у 2021 році громадянство США і переїхала до Лос-Анджелеса.

За версією російських спецслужб, Кареліна збирала кошти в інтересах однієї з українських організацій та неодноразово брала участь в акціях на підтримку України. Зібрані гроші нібито були спрямовані на закупівлю тактичної медицини, екіпірування, засобів ураження та боєприпасів для ЗСУ.

За даними правозахисного проєкту «Перший відділ», жінку звинувачують у тому, що 24 лютого 2022 року, у перший день війни, вона переказала зі свого рахунку в американському банку 51,8 долара на рахунок українського фонду «Razom for Ukraine». За статтею про державну зраду їй загрожує від 12 до 20 років позбавлення волі.

Фонд «Razom for Ukraine» збирає кошти на їжу для українських біженців, закуповує аптечки для надання першої допомоги та надає психологічну підтримку постраждалим від російського вторгнення.

За інформацією правозахисників, 27 січня Кареліну затримали співробітники патрульно-постової служби та відправили під арешт на 14 діб за «дрібне хуліганство». Зі спецприймальника жінка так і не вийшла: згодом суд у Єкатеринбурзі відправив Кареліну до СІЗО на два місяці за звинуваченням у державній зраді.

Політолог Федір Крашенінніков, у якого є спільні знайомі з Кареліною, повідомив, що вона приїхала до Єкатеринбурга, щоб побачитися з батьками.

Таким чином, громадянку США і Росії звинуватили у «державній зраді» лише за те, що вона надала невелику фінансову допомогу гуманітарному фонду для підтримки постраждалих від війни в Україні. Це черговий приклад політичних переслідувань і репресій проти всіх, хто висловлює підтримку Україні в умовах повномасштабного російського вторгнення.

Джерело: Bild

Читати також:

Американські медіа коментують звістку про смерть Навального

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *