Останній політ ракети-носія Delta IV Heavy

У вівторок, 9 квітня, Космічні сили США разом із компанією-виробником Boeing-Lockheed здійснили запуск секретного розвідувального супутника на орбіту. Для цього використали ракету-носій Delta IV Heavy, яка виконала свій 16-й і останній політ.

Супутник було виведено на орбіту для виконання таємної місії Національного управління військової розвідки (National Reconnaissance Office) під кодовою назвою NROL-70. Це завершальний політ у рамках програми ракет-носіїв сімейства Delta, перші з яких були створені ще на початку 1960-х років.

Ракета Delta IV Heavy є модифікованою балістичною ракетою, що існує у понад двох десятках варіантів. За час свого існування ракети сімейства Delta виводили в космос безліч корисних навантажень для НАСА та військових, починаючи від супутників GPS і метеорологічних станцій і закінчуючи науковими місіями, зокрема вісьмома апаратами, що летіли на Марс.

Однак тепер Об’єднана ракетно-космічна компанія (ULA), створена Boeing і Lockheed Martin, відмовляється від ракет Delta та Atlas на користь нової ракети Vulcan. Її перший успішний політ відбувся у січні, коли вона вивела на орбіту приватний місячний корабель. Хоча корисне навантаження тоді вийшло з ладу, не досягнувши Місяця, сам запуск Vulcan із Флориди пройшов без жодних проблем.

Ракета-носій Atlas V також встигла здійснити ще 17 польотів до закриття своєї програми. Таким чином, останній виліт Delta IV Heavy став символічним завершенням ери ракет сімейства Delta, які протягом багатьох десятиліть забезпечували виведення на навколоземну орбіту різноманітних космічних апаратів.

Джерело: Voice of America

Читати також:

SpaceX створює найбільшу групу супутників-шпигунів для США

США відправили на орбіту секретний військовий човник X-37B

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *