США відправили на орбіту секретний військовий човник X-37B

У Флориді 28 грудня 2023 року відбувся сьомий запуск військового космічного планера Х-37В.

Цього разу, вперше, автоматичний апарат стартував за допомогою ракети важкого класу Falcon Heavy від компанії SpaceX, яка має здатність виводити його на вищу орбіту, ніж попередні місії.

Ракета Falcon Heavy, що має два бічні прискорювачі на першій ступені, стартувала з майданчика Космічного центру імені Кеннеді на мисі Канаверал.

Це вражаюче нічне дійство транслювалося в прямому ефірі на вебсайті SpaceX.

Позаду були два тижні зірваних запусків через погодні умови та технічні проблеми, проте нарешті вдалося здійснити старт.

Запуск відбувся через два тижні після того, як Китай відправив на орбіту свій автоматичний космічний планер «Шеньлун» («Божественний дракон») у третій політ з 2020 року, що додає новий елемент конкуренції між США та Китаєм в космосі.

Пентагон зберігає деталі про місію Х-37В в секреті, оскільки це частина програми космічних запусків для національної безпеки.

Апарат, розроблений Boeing, нагадує за розміром невеликий автобус і призначений для виведення різних корисних вантажів та проведення експериментів під час тривалих орбітальних польотів. Після завершення місії апарат повертається на Землю, його посадка схожа на приземлення літака.

Запуск в четвер відзначався тим, що вперше використовувалася більш потужна ракета Falcon Heavy від SpaceX, здатна переносити важчий вантаж і виводити його ще вище в космос, можливо на геосинхронну орбіту, на висоті понад 35 тисяч кілометрів.

Попередні польоти Х-37В проводилися на низькій орбіті близько до 2 тисяч кілометрів висоти.

Тривалість поточної місії Х-37В не розголошується, але ймовірно, вона триватиме до червня 2026 року чи навіть довше, що свідчить про тенденцію збільшення тривалості космічних польотів.

Під час попередньої місії космічний апарат провів на орбіті понад два роки, повернувшись на Землю в листопаді 2022 року.

Джерело: United States Space Force

Читати також:

Американські компанії змагаються у битві за Місяць

У Землі з’явився новий супутник — астронавти впустили сумку з інструментами

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *