Відповідальність батьків за злочини їхніх дітей: новий прецедент у США

Історія трагічних подій у шкільному закладі штату Мічиган, що призвели до загибелі чотирьох учнів, отримала неочікуване продовження. Суд виніс вироки батькам підлітка, який здійснив масову стрілянину, визнавши їх винними у непередбаченому вбивстві.

Джеймс і Дженніфер Крамблі стали першими батьками в США, яких засудили за те, що вони не запобігли злочину своєї дитини. Суд виніс їм покарання від 10 до 15 років позбавлення волі, пояснивши, що подружжя мало можливості зупинити «потяг, що набирав швидкість», але проігнорувало тривожні сигнали.

Прокурор Карен Макдональд наголосила, що головним було почути від Крамблі справжнє каяття, чого так і не сталося. На її думку, батьки мали визнати свою вину та принести вибачення постраждалим, але цього не відбулося.

Під час судового засідання родичі загиблих звертались безпосередньо до Джеймса та Дженніфер, емоційно описуючи наслідки їхньої бездіяльності. Мати однієї зі жертв Ніколь Босолей сказала, що, поки вона допомагала своїй доньці з домашнім завданням, подружжя Крамблі купувало зброю для їхнього сина.

Суддя Шерил Метьюз пояснила, що тривалий термін ув’язнення зумовлений саме нездатністю або небажанням батьків запобігти трагедії, коли на це було кілька шансів. За її словами, Крамблі не повинні були бути екстрасенсами, аби вчасно зреагувати на тривожні сигнали.

Адвокати батьків намагалися довести, що їхні підзахисні не знали про плани сина. Крім того, вони заявляли, що в цій справі немає правового прецеденту, який би дозволив переслідувати батьків за кожну жертву. Проте суд і прокуратура з ними не погодились.

Після оголошення вироку Джеймс Крамблі визнав, що шкодує про свої дії та хотів би все змінити в минулому. Дженніфер також висловила щирі співчуття постраждалим, проте зазначила, що вибачення неможливе.

Цей судовий процес став ще одним викликом для американського суспільства, де проблема відповідальності батьків за злочини неповнолітніх досі залишається гострою. Рішення у справі Крамблі може стати важливим прецедентом для подібних кейсів у майбутньому.

Джерело: BBC

Читати також:

Матір неповнолітнього визнали винною у вбивстві, вчиненому її сином

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *