Wall Street Journal: США розглядають можливість передачі Україні сучасних далекобійних ракет ATACMS

Сполучені Штати, які раніше відмовлялися передавати Україні далекобійні ракети ATACMS, тепер допускають такі поставки, пише газета Wall Street Journal з посиланням на джерело.

За даними видання, це пов’язано з прогресом у придбанні Пентагоном системи нового покоління під назвою Precision Strike Missile.

Минулого року США відправили Києву невелику кількість ракет дальністю до 160 км, завдяки чому Збройні Сили України змогли завдати ударів по обладнанню російських військ на аеродромах в окупованих Бердянську та Луганську. Тоді газета New York Times писала, що проти поставок ракет більшої дальності (до 290 км) виступав міністр оборони Ллойд Остін. Він вказував, що у США є лише обмежений запас таких ракет, а їх передача Києву може призвести до зниження обороноздатності країни.

Проте придбання системи Precision Strike Missile усуне цю перешкоду для поставок ракет Україні, хоча американські офіційні особи поки що не підтвердили, що рішення прийнято, зазначає WSJ. Очікується, що ракети ATACMS допоможуть Україні збільшити радіус ураження російських цілей на окупованих територіях та завдавати ударів по логістичних шляхах постачання російських військ.

Разом з тим, передача далекобійних ракет Києву залишається делікатним питанням, оскільки Росія може розцінити такий крок як пряму ескалацію конфлікту з боку США та НАТО. Тому, імовірно, рішення про постачання ракет ATACMS буде прийматися з урахуванням усіх ризиків та наслідків.

Водночас західні союзники України наголошують на необхідності забезпечити її більш ефективними засобами протидії російській агресії. Зокрема, Велика Британія вже оголосила про намір поставити Україні далекобійні ракетні системи з радіусом ураження понад 300 км.

Загалом, питання передачі Україні далекобійних ракет ATACMS залишається відкритим і буде вирішуватися в контексті подальшого розвитку ситуації на полі бою та переговорного процесу щодо врегулювання конфлікту.

Читати також:

Керівники американських розвідувальних служб попередили про загрозливий розвиток конфлікту в Україні

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *