Пентагон оголосив про початок переговорів щодо майбутнього американської військової присутності в Іраку

Міністерство оборони США повідомило про намір розпочати переговори з іракською стороною щодо подальшої долі американського військового контингенту в країні.

Як заявив міністр оборони Ллойд Остін, ці переговори мають стартувати «найближчими днями». Вони стануть продовженням домовленостей, досягнутих між США та Іраком ще у серпні минулого року.

Пост Ллойда Остіна в соціальній мережі X

За словами Остіна, сторони прагнуть перевести двосторонні відносини на рівень стратегічного партнерства після успішної спільної боротьби проти терористів ІДІЛ.

Наразі в Іраку перебуває близько 2,5 тисячі американських військовослужбовців. Вони допомагають місцевим силовикам у рамках операції «Непохитна рішучість» протидіяти залишкам бойовиків «Ісламської держави».

Міністр Остін під час візиту на авіаносець Джеральд Форд, світлина з мережі X

З боку Іраку лунають заклики поступово скорочувати чи навіть повністю припинити американську військову присутність в країні. Однак США наголошують, що будь-які рішення мають гарантувати довготривалу перемогу іракських сил безпеки над джихадистами.

Отже, під час майбутніх переговорів сторони спробують знайти компромісний формат подальшої військової співпраці, який задовольнить інтереси обох країн.

Читати також:

Пентагон відправив 2000 військових до Ізраїлю. Їм поставлено два завдання

Глава Пентагону Остін провів у лікарні кілька днів

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *