У Національному парку Долина Смерті дощова вода наповнила стародавнє озеро

Після сильних дощів минулого року, які залишили значну кількість води у знаменитій улоговині Бадвотер, що у Національному парку Долина Смерті, досі видно обриси стародавнього озера.

20 серпня внаслідок сильних опадів від урагану Гіларі, в улоговині Бадвотер, де колись було озеро Менлі з глибиною до 700 футів за часів льодовикового періоду, скупчилася неабияка кількість дощової води, розповіла рейнджер парку Еббі Вайнз.

Тільки 20 серпня випало понад 2 дюйми дощу на один квадратний метр – більше, ніж ця посушлива місцевість зазвичай отримує за рік, повідомляє Національна паркова служба. Через сильний дощ Національний парк Долина Смерті був закритий з 20 серпня по 15 жовтня – це найдовше закриття в історії парку.

Оскільки Долина Смерті є внутрішнім басейном, де вода не стікає в море, то залишки сильних дощів стікаються туди, затоплюючи великі площі на короткий час, сказала Вайнз. Наразі озеро тягнеться на декілька миль в довжину і близько 2 миль завширшки. Його глибина становить лише кілька дюймів і з кожним днем міліє – працівники парку оцінюють, що озеро може залишатися до кінця лютого.

Останній раз озеро наповнювалося у 2005 році незадовго до того, як Вайнз переїхала в цей регіон. За тиждень після утворення воно висохло і з того часу більше не наповнювалося, розповіла вона.

“Ми не думали, що воно протримається тут так довго, — сказала Вайнз. – Але якщо ви хвилюєтеся, що, можливо, його пропустите, то поспішіть сюди якомога швидше».

Сам вигляд озера перехоплює подих, описують свідки. Коли на воді немає хвиль, то вона віддзеркалює навколишні у Долині Смерті гори – мальовничу картину, заради якої відвідувачі приїжджають до улоговини Бадвотер, розповіла Вайнз.

Рівень води в найглибшій своїй точці було недостатнім, щоб можна було проплисти по ньому на каяку з кінця в кінець, пояснила Вайнз.

Через те, що клімат тут зазвичай дуже спекотний і сухий, будь-яка вода, що залишається після дощів, швидко випаровується, залишаючи солончаки в улоговині, пояснила Вайнз. Але оскільки дощ ішов швидко і рясно, вода замість цього стікала вниз до солончаків і заповнила їх.

Улоговина Бадвотер, місце в якому розташована найнижча точка суші Північної Америки на 86 метрів нижче рівня моря, є однією з головних визначних пам’яток для 1,7 мільйона відвідувачів парку на рік, розповіла Вайнз.

Постійні відвідувачі Національного парку Долина Смерті приголомшені видом величезного озера в місцевості, яка зазвичай абсолютно посушлива, додала вона.

«Це справді неземне видовище», — сказала Вайнз.

Джерело: ABC News

Читати також:

Варто відвідати: 10 найдивовижніших національних парків США

Світлина: скриншот з відео

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *