США не має коштів для фінансування оборони України

Уряд США наразі не має коштів для надання Україні необхідних боєприпасів та ракет для протидії російському вторгненню. Про це заявив міністр оборони Ллойд Остін на щомісячній зустрічі у форматі «Рамштайн», за участі приблизно 50 країн, які координують підтримку України.

Остін закликав союзників «копати глибше», щоб забезпечити Україну системами протиповітряної оборони. Це його перший публічний виступ після операції на простаті.

Заступниця міністра оборони Селест Волландер повідомила, що українська армія потерпає від нестачі боєприпасів на передовій.

Очікується, що європейські союзники продовжать підтримувати Україну, допоки Конгрес США не схвалить додаткове фінансування. НАТО оголосила про спільний контракт на $1,2 млрд для закупівлі понад 220 тисяч снарядів калібру 155 мм.

Тим часом Росія продовжує обстрілювати Україну. Від ракетних ударів по Києву та Харкову загинуло щонайменше 5 осіб.

Остання військова допомога США для України була надана 27 грудня 2022 року. З того часу фонди для поповнення американських запасів зброї вичерпано, а Конгрес ще не затвердив нове фінансування через розбіжності щодо пріоритетів.

З початку війни США надали Україні понад $44 млрд допомоги. Приблизно $24 млрд було виділено з наявних запасів озброєння. Ще $19 млрд виділено на довгострокові контракти, отже, частина зброї продовжуватиме надходити.

Таким чином, хоча тимчасове скорочення фінансування ускладнює ситуацію, Україна все ще отримує підтримку США та союзників у протистоянні з Росією. Проте питання відновлення повноцінного фінансування американської військової допомоги залишається надзвичайно важливим.

Джерело: ABC News

Читати також:

США та Україна: кінець ленд-лізу, 100 млрд доларів допомоги вже надано

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *