США та Велика Британія завдали ракетних ударів по позиціях хуситів у Ємені

Сполучені Штати та Велика Британія здійснили ракетні обстріли об’єктів, пов’язаних з угрупованням хуситів у Ємені.Ударам піддалися понад десяток цілей з метою послабити військовий потенціал цієї підтримуваної Іраном групи.

Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на чотирьох американських посадовців.

За даними ЗМІ, удари завдавалися з літаків, надводних кораблів та підводних човнів, у тому числі за допомогою крилатих ракет «Томагавк». Серед цілей були радіолокаційні станції та сховища безпілотників хуситів.

У своїй заяві президент США Джо Байден назвав цю спільну операцію з союзниками прямою відповіддю на «безпрецедентні» напади угруповання на торговельні судна у Червоному морі. Ці атаки поставили під загрозу міжнародне судноплавство в регіоні.

Хусити атакують морські шляхи на підтримку радикального угруповання ХАМАС в рамках конфлікту Ізраїлю та Палестини. Це спричинило перебої у торгівлі між Європою та Азією та змусило багато судноплавних компаній обходити район Червоного моря.

Раніше повідомлялося, що Велика Британія також приєднається до США та завдасть ударів по військових об’єктах хуситів протягом декількох годин. Прем’єр-міністр Ріші Сунак проінформував кабінет міністрів та лідера опозиції про майбутню військову операцію.

Відзначимо те, що Сполучені Штати та їхні союзники вдалися до силової відповіді на ескалацію нападів радикального угруповання хуситів на міжнародне судноплавство біля берегів Ємену. Подальший розвиток ситуації залишається невизначеним.

Читати також:

Сполучені Штати формують коаліцію для протидії загрози від хуситів

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *