Advance Parole для виїзду зі США тепер видаватимуть на 5 років

При потребі залишити межі Штатів необхідно отримати Advanced Parole – документ, який дозволить виїхати з Америки, не скасовуючи при цьому право на коригування статусу. Раніше Advanced Parole діяв 1 рік. Але зараз можна отримати Advanced Parole на 5 років.

Служба громадянства та імміграції США (USCIS) видає 5-річний Advance Parole тим заявникам, які мають дозвіл на роботу (EAD) на 5 років, — повідомляє BDZLaw.

Раніше USCIS оголосила, що збільшить термін дії деяких EAD до 5 років. А тепер уточнила, що Advance Parole, прив’язані до таких дозволів як на роботу та будуть дійсні 5 років.

На 5-річні Advance Parole можуть претендувати:

  1. Особи, які подають заяву на зміну статусу (AOS) відповідно до розділу INA s. 245 (сюди входить більшість заявок на отримання грін-карти, зміна статусу на підставі шлюбу з громадянином США або заявки на отримання грін-карти через зміну статусу на підставі працевлаштування).
  2. Особи, допущені в США як біженці (через заявку на притулок або через отримання відстрочки депортації).



ADVANCE PAROLE – ЩО ЦЕ ТАКЕ?

Advance parole, тобто дозвіл на виїзд ще до ухвалення рішення на прохання — це по суті дозвіл на в’їзд з США, отриманий заздалегідь іноземцем, який перебуває в США.

Закон в США передбачає, що заявники певних прохань чи петицій більше не зацікавлені в результаті, якщо виїжджають із країни. Людина, яка подає заяву на статус постійного жителя США, не має права залишати територію США до отримання статусу, за винятком виїзду та в’їзду за документом Advance parole. Якщо заявник виїхав із США без Advance parole, він може потрапити під заборону на в’їзд назад на тривалий період (до 10 років) залежно від того, скільки часу він провів поза статусом у США до виїзду з країни. Заборона на в’їзд може бути спричинена й іншими порушеннями, як, наприклад, скоєння навіть незначних злочинів, порушення інших імміграційних законів.

Які типи проїзних документів доступні для осіб, які мають гуманітарний пароль U4U або статус тимчасового захисту TPS?


Заява про видачу Advance parole подається на формі I-131 «Заява на проїзний документ». Тип отриманого проїзного документа буде залежати від того, який статус ви маєте на момент затвердження такого документа.

Є три основні типи проїзного документу, які видає USCIS особам, які в’їхали на умовах гуманітарного паролю, які в’їхали на умовах програми «Єднаймося для України» (U4U), або «DT» на південному кордоні та/або які мають статус TPS).

1. Форма I-512L, проїзний документ (Advance Parole Document (APD) — це загальний проїзний документ, який видається негромадянам (іноземцям) для виїзду зі США та повторного в’їзду без необхідності повторного подання заяви на в’їзд.

  • Зазвичай він видається на один рік.
  • Наразі заявки на отримання проїзного документу можна подавати лише поштою.
  • проїзний документ дозволяє особам, які повертаються після подорожі, повторно в’їхати, але не надає таким особам жодних нових прав чи статусів.

2. Форма I-512T, “Authorization for Travel by a Noncitizen to the United States” дозвіл на поїздку іноземця до США (тобто проїзний документ TPS) — це особливий тип проїзного документу, який видається лише особам, які наразі мають TPS статус.

  • Зазвичай він дійсний до кінця поточного терміну TPS, доки власник має право на TPS (має TPS статус).
  • Наразі заявки на отримання проїзного документу TPS можна подавати лише поштою.
  • Проїзний документ TPS дозволяє особам, які повертаються, в’їхати на умовах статусу TPS.

3. Emergency Advance Parole (екстрений проїзний документ  на випадок надзвичайної ситуації) – це тимчасовий дозвіл на подорож, який надається особам, які можуть продемонструвати термінову потребу покинути США якнайшвидше через надзвичайну ситуацію та не можуть дочекатися затвердження звичайного проїзного документа.

  • Для отримання екстреного проїзного документу необхідно записатись на зустріч з офіцером імміграційної служби у місцевому офісі USCIS, і офіцер має право схвалити або відхилити запит.
  • Екстрений проїзний документ дозволяє особам, які повертаються, повторно в’їхати до Сполучених Штатів, навіть якщо вони не мають форми I-512L або I-512T.

Тип проїзного документу залежить від отриманого раніше статусу

  • Особи, які мають статус на підставі гуманітарного паролю — humanitarian parole та не подали заявку на TPS, мають право отримати лише форму I-512L — проїзний документ Advance Parole Document.
  • Особи, яким уже надано TPS, і які знаходяться в статусі TPS буде видана форма I-512T — проїзний документ TPS.
  • Особам, які подали заявку на TPS, але не отримали TPS до того, як їхній проїзний документ затверджений, буде видана форма I-512L — проїзний документ Advance Parole Document.

Як подати заявку на проїзний документ для виїзду з США?

Щоб подати заявку на отримання Advance Parole Document слід подати форму I-131, «Заява на проїзний документ» та обрати тип 1.d у Part 2 Application Type. Поточні власники TPS статусу, які мають проїзний документ Advance Parole Document, можуть подати заявку на отримання нової форми I-512T, USCIS автоматично видасть форму 512T власникам TPS статусу.

Заявники на TPS статус, яким потрібно виїхати за межі Сполучених Штатів, доки USCIS ще розглядає їхню заяву на TPS статус, можуть це зробити, якщо вони мають Advance Parole Document за формою I-512 або якщо вони подають заявку на нову форму I-512L та отримають новий Advance Parole Document. Однак заявники на TPS статус, які виїжджають із США, поки їхня заява TPS очікує на розгляд USCIS, можуть отримати відмову в надані TPS статусу, і також їм може бути заборонено повторно в’їхати до США.

USCIS продовжить видавати звичайну форму I-512L, проїзний документ Advance Parole Document особам, які очікують розгляду початкових заяв на TPS, особам, які не подали заявки на TPS, і особам, які не мають права на TPS статус. Особи, які перебувають в США на умовах гуманітарного паролю але не мають TPS статусу, які залишають США, поки їх заява I-131 очікує на розгляд в USCIS, втратять їхній статус, і їм може бути заборонено повторно в’їхати до США.

Поточні власники TPS, які мають дійсний проїзний документ Advance Parole Document I-512/512L, термін якого не закінчився, можуть продовжувати подорожувати та шукати повторного в’їзду до Сполучених Штатів, доки їхні проїзний документ Advance Parole Document залишається дійсним.

Однак поточні власники TPS статусу, які подорожують і повертаються за формою I-512L Advance Parole Document замість форми I-512T проїзний документ TPS (TPS Travel Document), не будуть допущені в США в TPS статусі, і вони можуть втратити свій статус TPS.

USCIS зазначає, що розгляд форми I-131 «Заява на проїзний документ» може зайняти 6-10 місяців. Українці, які подають форму I-131 одночасно з формою I-821, «заява на статус тимчасового захисту», можуть швидше отримати форму I-512T, проїзний документ TPS.

USCIS може пришвидшити форму I-131, «Заява на проїзний документ», якщо вона відповідає певним критеріям. Інструкції щодо прискорення запиту можна знайти тут: https://www.uscis.gov/forms/filing-guidance/how-to-make-an-expedite-request

Українці, які перебувають у надзвичайно невідкладній ситуації та потребують якнайшвидшого виїзду за межі США, можуть подати запит на Екстрений проїзний документ. Щоб подати запит на екстрений проїзний документ, необхідно записатись на зустріч з офіцером імміграційної служби увашому місцевому офісі USCIS, зв’язавшись з USCIS через Контакт-центр. На зустріч прийти з рядом документів:

  • Заповнена та підписана форма I-131, «Заява на проїзний документ»
  • Оплата за подання – $575
  • Докази на підтримку екстреного запиту
    • Доказами надзвичайної ситуації можуть бути потреба в медичній допомозі, доступ до якої неможливо отримати в США, догляд за членом сім’ї, який проходить реабілітацію або потребує медичної допомоги, відвідування дуже хворого члена сім’ї або відвідування похорон.
    • Залежно від типу невідкладної ситуації докази можуть включати медичну документацію, свідоцтво про смерть, лист від похоронного бюро, довідку від лікаря, нотаріально завірений лист від родича, документи щодо поховання тощо.
    • Документи, складені не англійською мовою, повинні супроводжуватися сертифікованим перекладом.
    • Супровідний лист із поясненням мети поїздки та коротким переліком документів, що містяться у заявці.
  • Дві фотографії (як на паспорт)

Запити на екстрений проїзний документ вирішуються в кожному конкретному випадку. Офіцер USCIS має повне право схвалити або відхилити запит. Якщо офіцер в місцевому офісі USCIS не схвалить заявку на екстрений проїзний документ, всеодно можна подати заявку на звичайний проїзний документ до USCIS поштою.

Плата за подання становить $575 за заявника. Особи, можуть подати форму I-912, «Запит на звільнення від оплати» (або письмовий запит) разом із заявою за формою I-131. Отримання додаткової інформації про звільнення від сплати зборів — www.uscis.gov/feewaiver.

Читати також:

Чи заважає акцент влаштуватися на роботу за кордоном?

США продовжили дію TPS — спеціального статусу захисту для громадян України в Штатах до 2025 року

Всі українські біженці отримають грін-кард для життя в США

Тепер з українсько-польського кордону можна відлетіти в Нью-Йорк прямим рейсом

Cкільки українців переїхали до США через війну?

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *