У Білому домі засудили масовану повітряну атаку росії на Україну

Президент Байден висловив переконання, що «це жорстке нагадування світу про те, що після майже двох років руйнівної війни мета путіна залишається незмінною — знищити Україну та підкорити її народ. Настав час його зупинити».

У своєму спеціальному зверненні, випущеному після масштабної російської атаки ракетами та дронами на всій території України, президент висловлює сум за загиблими, щонайменше 30 мирними жителями, та 144 пораненими. За інформацією української влади, атака тривала майже 18 годин, ставши наймасовішою повітряною атакою росії з початку війни.

«росія розпочала масштабну повітряну операцію проти України, використовуючи безпілотники та ракети, включаючи гіперзвукові, для ударів по містах та цивільній інфраструктурі. Загинули невинні, включаючи тих, хто знаходився в пологовому будинку, торговому центрі та житлових кварталах», — йдеться в заяві Білого дому.

Байден вважає, що після практично двох років війни цілі путіна залишаються незмінними. «путіна потрібно зупинити», — закликав президент.

Він також підкреслив, що це питання не стосується лише України, але й виходить за межі, зачіпаючи НАТО, безпеку Європи та трансатлантичні відносини.

«Путін загрожує не лише Україні, але і деяким нашим союзникам у НАТО. Це створює ризик прямого втягнення Сполучених Штатів у події, коли диктаторам дозволяють творити беззаконня в Європі», — наголосив президент США.

Байден нагадав про те, що протягом останнього року Сполучені Штати Америки спільно з союзниками постачали Україні системи протиповітряної оборони для ефективного перехоплення ракет та безпілотників.

«Американці можуть пишатися тим, що ми рятували життя та підтримували Україну у захисті свободи та незалежності», — додав він.

Згадуючи про необхідність продовження допомоги, Байден закликав Конгрес прийняти необхідні заходи у новому році, щоб забезпечити Україні необхідне озброєння та системи ППО.

«Ми не можемо покинути Україну. Історія суворо осудить тих, хто не відгукнеться на заклик до свободи», — підсумував американський президент.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Байден підписав закон про оборонний бюджет у розмірі 886,3 мільярда доларів США

Байден відзначив у Білому домі Хануку: «США постачатимуть зброю Ізраїлю до знищення ХАМАС»

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *