Другий штат США заборонив Трампу балотуватися

Штат Мейн став другим після Колорадо штатом США, в якому ім’я Дональда Трампа офіційно заборонено включати в бюлетені на президентських виборах. Правда, в обох випадках ця заборона, ймовірно, буде оскаржена в судах.

Державний секретар штату Мейн Шенна Беллоуз, як і Верховний суд Колорадо, обґрунтувала своє рішення щодо Трампа 14-ю поправкою до Конституції, яка забороняє балотуватися учасникам повстання.

Шенна Беллоуз, член Демократичної партії, вважає, як і багато опонентів Трампа, що він домагався скасування результатів президентських виборів 2020 року та підбурював своїх прихильників до штурму Капітолія в січні 2021 року.

У 34-сторінковому тексті свого рішення Беллоуз пише, що Трамп «протягом кількох місяців, що завершилися подіями 6 січня 2021 року, за допомогою хибного наративу про маніпуляції на виборах підбадьорював своїх прихильників і направляв їх на Капітолій».

При цьому, на думку Беллоуз, те, що Трамп час від часу закликав прихильників поводитися мирно і підкорятися правоохоронним органам, не виправдовує його.

Виборчий штаб Трампа раніше закликав Шенну Беллоуз не втручатися в попередній процес і зараз негайно відреагував на її рішення.

Прессекретар штабу Стівен Чонг назвав Беллоуз «упередженою демократкою, яка підтримує Байдена», і заявив, що вона втручається в процес виборів.

За словами Чонга, штаб Трампа швидко подасть скаргу в суд штату Мейн.

Противники Трампа підтримали спроби заборонити йому балотуватися на підставі 14-ї поправки в декількох штатах.

Суди в Мічигані та Міннесоті відхилили їхні позови. Верховний суд Колорадо прийняв позитивне рішення голосами чотирьох суддів проти трьох.

У всіх цих випадках рішення будуть оскаржені в Верховному суді США. При цьому американські юристи відзначають, що представникам Колорадо буде непросто відстояти рішення свого суду, оскільки в Верховному суді США перевага — у суддів консервативних поглядів.

Якщо заборона в якому-небудь штаті або штатах залишиться в силі, то Трамп автоматично втратить голоси виборців від цього штату чи штатів.

На виборах президента США голоси всіх виборців штату віддаються тому кандидатові, який набрав у цьому штаті більшість, незалежно від того, скільки отримали конкуренти. Всього виборців 538, у штаті Колорадо — 10, у штаті Мейн — чотири.

14-та поправка до Конституції США була прийнята в XIX столітті, після Громадянської війни, з тим, щоб не допустити повернення до влади діячів Конфедерації південних штатів, які бажали відокремлення від Півночі.

Джерело: Fox News

Читати також:

Погрози суддям, які прийняли рішення проти Трампа, розслідує поліція та ФБР

Трамп не зможе балотуватися в Колорадо на пост президента через порушення 14-го Амеднаменту

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *