У Детройті запустили дорогу яка заряджає електромобілі під час руху (+Фото і Відео)

У Детройті прокладено першу в країні ділянку дороги, яка може бездротово заряджати електромобіль (EV), незалежно від того, чи він припаркований, чи в русі.

Про побудову електричної магістралі було анонсовано ще в лютому минулого року.

Бездротова зарядка на електрифікованій дорозі знімає з порядку денного необхідність регулярно зупинятися та підключатися до електромережі.

Це не перша дорога із зарядкою у світі, але перша в США. Працює вона практично так само, як і звичайні бездротові зарядки: в асфальт вмонтовані котушки, які активуються за наявності в електромобілі, що проїжджає, спеціального приймача. Зазначається, що вартість такого приймача для власника електромобіля становитиме близько 3000 — 4000 доларів за одиницю. У майбутньому планується зменшити ціну до $1000 — 1500.

На цю мить, як і раніше у Німеччині, Ізраїлі, Італії, Китаї, Швеції та Франції, це експеримент. Довжина ділянки становить лише 400 метрів, та й заряджатися на ній можуть не всі автомобілі.

Розробкою займається Electreon. У компанії припускають, що технологія допоможе популяризації електромобілів. І якщо такі дороги будуть скрізь, то електрокарам не потрібні будуть акумулятори високої місткості, що призведе до полегшення та здешевлення автомобілів. Електрифіковані дороги також можуть бути корисними для забезпечення цілодобової роботи електричних автобусів, фургонів, далекомагістральних вантажівок і роботаксі.

Також компанія заявляє, що ця зарядка не зазнає жодної шкоди людям, тваринам і рослинам, що оточують дорогу. У планах Electreon збільшити кількість тестових ділянок на весь штат Мічиган. У 2024 році штат Мічиган розпочне прийом заявок на реконструкцію частини US-12 (Мічіган-авеню), де планується встановити додаткову індукційну зарядку.


Як це працює?

Коли електромобіль, обладнаний приймачем, наближається до сегмента зарядки на дорозі, дорога передає електроенергію бездротовим способом через магнітне поле. Потім електрика передається як енергія в акумулятор автомобіля. Це працює незалежно від того, чи транспортний засіб припарковано (статична зарядка), чи авто рухається (динамічна зарядка).


Контекст

Electreon є одним із понад 60 стартапів у галузі технологій і мобільності, які є членами Detroit Newlab, інноваційного центру біля колись напівзруйнованого центрального залізничного вокзалу Мічигану, який зараз реконструює Ford.

Його технологія бездротової зарядки вже тестується в кількох містах Європи, Ізраїлю та Китаю. Завдяки першій (хоча і короткій) електричній дорозі в США Детройт продовжує претендувати на статус транспортного інноваційного центру Америки.

Оскільки популярність електромобілів у Сполучених Штатах зростає, адміністрація Байдена оголосила свій план побудови півмільйона зарядних станцій для електромобілів в країні як одну з основних інфраструктурних цілей до 2030 року.Читати також:

Сім автовиробників збудують 30 тисяч станцій зарядки електромобілів у США

В Каліфорнії до 2035 року заборонять бензинові та дизельні авто

Американський ринок електромобілів став другим у світі

Американці стали рідше змінювати автомобілі через зростання цін та кредитних ставок

Покупці електрокарів у США втрачають пільги

З 2024 року Kia вироблятиме електромобілі в США

Hyundai має намір побудувати у Джорджії завод з випуску електромобілів
Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *