В штаті Монтана Федеральний суд знову дозволив TikTok

Федеральний суд штату Монтана в США скасував першу у США заборону на соціальну мережу TikTok, стверджуючи, що це порушує права користувачів на свободу слова.


Про це повідомляє BBC.

У травні Монтана стала першим штатом США, який прийняв заборону, яка мала набути чинності 1 січня.

Платформа для обміну короткими відео, що належить китайській компанії ByteDance, подала позов через тиждень після прийняття рішення про заборону.

Окружний суддя США Дональд Моллой погодився із TikTok, стверджуючи, що це «порушує Конституцію більше, ніж одним способом» і «перевищує повноваження штату».

Заборона зробила б незаконною пропозицію TikTok для магазинів та додатків, а фірмам загрожували б штрафи до 10 тис. доларів.

TikTok повідомив BBC, що задоволений тим, що «неконституційна норма» була відхилена.

«Сотні тисяч жителів штату Монтана можуть продовжувати самовиражатися, заробляти на життя і розвивати спільноту в TikTok»-додали у компанії після рішення суду.

Зазначимо, що офіс прокурора штату Монтана повідомив Reuters, що розглядає свої наступні кроки «для захисту закону, який захищає жителів Монтана від отримання та використання їх даних Комуністичною партією Китаю».

Монтана, населення якої становить трохи більше мільйона людей, заборонила застосунок на урядових пристроях у грудні минулого року.

TikTok стверджує, що має 150 мільйонів американських користувачів, більшість з яких — підлітки та молодь у віці до 20 років.

Платформа опинилася під увагою влади по всьому світу через обурення, що дані можуть бути передані китайському уряду.

У березні комітет Конгресу США допитав виконавчого директора платформи про можливість цього — він заявив, що TikTok ніколи не шпигував за американцями. Однак він визнав, що співробітники компанії відстежували облікові записи журналістів.

Читати також:

Губернатор Монтани заборонив додаток TikTok у штаті

Заборона TikTok у США: користувачі подали до суду на штат Монтана через блокування соцмережі

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *