Свіжі дані щодо фінансових ринків та економічної ситуації в США

У ЄС та США побоюються нової хвилі інфляції у зв’язку зі зростанням споживчих витрат та подорожчанням сировини для харчової промисловості; Moody’s погрожує знизити рейтинг США через призупинення роботи уряду. Про ці та інші теми читайте в огляді світових ЗМІ за 26 вересня.

Інфляція залишиться високою ще довго, йде подорожчання на всі продуктові товари

CNBC повідомляє у понеділок, що повсюдне зростання цін на продуктові товари ускладнює картину інфляції у США. Ф’ючерсні контракти на апельсиновий сік, цукор-сирець та какао досягли річних максимумів цього місяця. Зараз усі позиції продуктового ринку знаходяться на «бичачих ринках», — зазначає Пол Карузо, директор з інвестицій у сировинні товари в Ancora.

Індекс S&P GSCI Softs, субіндекс індексу S&P GSCI commodities index, що вимірює сировину для харчової промисловості, цього року підскочив більш ніж на 18%. Ціни зростають на тлі збільшення кліматичних ризиків та скорочення постачання. Аналітики чекають на зростання інфляції в короткостроковій перспективі.

Moody’s погрожує знизити рейтинг США через можливе закриття уряду

США готуються до зупинення роботи уряду, якщо Конгресу не вдається погодити фінансування діяльності державних органів, — пише Bloomberg. Сотні тисяч співробітників вирушать у неоплачувану відпустку. Річ у тому, що з 1 жовтня в країні розпочнеться новий фінансовий рік, але поки що між демократами та республіканцями немає домовленостей щодо забезпечення видатків уряду.

Moody’s було єдиним агентством, яке цього року не знижувало кредитний рейтинг США через загрозу технічного дефолту через розбіжності двох американських партій. Зараз агентство зазначає, що буде змушене знизити рейтинг, оскільки призупинення діяльності уряду відображає «слабкість інституційних і управлінських сил США в порівнянні з іншими суверенними державами з рейтингом ААА».

Стрибок цін на нафту сповільнює спад інфляції

Ціна нафти вже зросла на 30% порівняно з річним мінімумом, вкладення у цей сектор практично зупинилося, — пише Bloomberg. Дорога нафта відновила ціновий тиск та послабила надії на падіння відсоткових ставок, водночас погрожуючи підірвати бюджетний баланс країн-імпортерів енергоносіїв.

«США є виробником нафти, тому вони, як правило, мало страждають від підвищення цін на нафту, на відміну від Європи та Японії», — сказав глава відділу валютної стратегії Barclays global Темос Фіотакіс.

Financial Times зібрала прогнози аналітиків щодо вартості нафти. Більшість із них сходиться на думці, що ціна ресурсу зростатиме на тлі обмежень з боку ОПЕК. 20 вересня JPMorgan підвищив свій прогноз до $120 за барель, якщо країни-учасники нафтового картелю продовжуватимуть знижувати видобуток. Аналітики Morgan Stanley також очікують на збереження високих цін на нафту у 2023 і 2024 роках, підвищивши свій прогноз на Brent на четвертий квартал до 95$. У Goldman Sachs очікують зростання цін на Brent до $80-105 за барель. Експерти Citigroup також припустили, що нафтові ціни можуть перевищити $100 за барель.

Ринок акцій протягом останніх двох тижнів у США помітно пожвавився, — пише The Wall Street Journal.

Видання аналізує ситуацію та будує прогнози. Інвестори оцінили ARM, Instacart і Klaviyo вище за нещодавні очікування — всі три емітенти зросли в перший день торгів, проте потім помітно впали. Акції ARM, що підскочили на 25% першого торгового дня, далі знижувалися шість днів поспіль. Падали й акції технологічних компаній загалом через сигнали ФРС про продовження циклу високих ставок. Папери Instacart та Klaviyo також постраждали через загальне падіння. Марк Каккаво з Millennia Capital вважає, що ці компанії спочатку ставили надто амбітні цілі (для поточних умов).

Ринок IPO «все ще сонний» порівняно з рекордним 2021 роком — до того, як ФРС розпочала кампанію щодо підвищення ставок. За даними Dealogic, у 2022 році IPO у США зібрали найменший обсяг коштів як мінімум за два десятиліття. До кінця 2023 року в США ще очікується розміщення акцій взуттєвої компанії Birkenstock та розробника програмного забезпечення Waystar.

Американські мільярдери люблять японські акції більше, ніж самі японці

The Wall Street Journal також аналізує ситуацію на фондовому ринку Японії, де уряд хоче залучити роздрібних інвесторів до місцевих акцій. Багато найбільших інвесторів Америки оптимістичні щодо Японії. Уоррен Баффет у квітні 2023 року заявив, що він збільшив свої інвестиції в японські компанії. Кен Гріффін готується знову відкрити в Токіо офіс свого хедж-фонду Citadel. Однак населення Японії байдуже до фондового ринку, оскільки багато хто досі пам’ятає, як на початку 1990-х років луснула бульбашка активів у Японії.

Згідно з даними Банку Японії, опублікованими в серпні 2023 року, японські домогосподарства вкладають у середньому лише 11% своїх заощаджень в акції та 54% — у готівкові та банківські депозити. Цей показник значно відстає від США, де, за даними ФРС, близько 39% своїх грошей домогосподарств вкладаються в акції та лише 13% перебувають у готівці та банківських депозитах.

Число корпоративних банкрутств у США може досягти максимуму за 13 років

Кількість корпоративних банкрутств у США цього року може досягти максимуму за останні 13 років, оскільки підвищення процентних ставок Федеральною резервною системою завдає шкоди компаніям, — прогнозує Guggenheim Investments.

За даними на кінець серпня, понад 450 компаній подали заяви до судів щодо банкрутств, що вище за показники за 2 попередні роки. Експерти відзначають, що при збереженні таких темпів кількість банкрутств за підсумками всього поточного року буде найзначнішим із 2010 року, — повідомляє MarketWatch.

S&P Global Market Intelligence минулого тижні повідомляло, що з початку 2023 року кількість неспроможних компаній досягло 459. Торік у країні було зафіксовано 373 банкрутства, 2021 року — 408. Результати цього року поки що залишаються кращими за показник пандемійного 2020 року, за який збанкрутували 639 компаній.

Аналітики Guggenheim Investments вважають малоймовірним прискорення темпів зростання економіки США найближчим часом через відсутність факторів підтримки.

«Згасання» попутного вітру» буде поступовим процесом, але пік економіки вже позаду, — йдеться в повідомленні інвест-фірми. — за меншої підтримки з боку ослаблення інфляції, податково-бюджетної політики та ринку праці зростання економіки сповільниться до кінця року, і ми вважаємо, що на початку 2024 року можлива рецесія». Проте вищі відсоткові ставки – «це не вулиця з одностороннім рухом», — вважають експерти. Компанії з «галузей з високим прибутком і грошовими потоками» залишаються стійкими, та їх відсоткові витрати фактично знизилися завдяки доходам від інвестицій.

«За нашими оцінками, нефінансові корпорації США заробляють рекордні 171 млрд доларів у вигляді відсоткових доходів від коштів, держоблігацій та боргових зобов’язань іпотечних агентств, що на 102 млрд доларів більше відсоткового доходу, отриманого від тих самих активів минулого року», — зазначає Guggenheim
Investments.

Коротко


Прибутковість скарбничих облігацій США продовжує бити рекорди. У понеділок 10-річні папери зросли на 10 б.п., до 4,53% найвищого рівня з жовтня 2007 року. 30-річні подорожчали на 12 б.п., до 4,64% — такий рівень був у квітні 2011 року. Облігації зростають на тлі заяв чиновників ФРС про тривале утримання високих процентних ставок.

Amazon інвестує до $4 млрд у стартап AI Anthropic, який спеціалізується на розробці загальних систем штучного інтелекту та мовних моделей.

За даними Інституту міжнародних фінансів, за підсумками I півріччя обсяг непогашеного боргу у всьому світі зріс до рекордних $307 трлн. За даними за червень, вартість обслуговування федерального боргу США підскочила на 25% за перші дев’ять місяців фінансового року.

Microsoft повідомила, що її помічник зі штучного інтелекту для Windows почне працювати з 26 вересня, а програма Office AI стане широкодоступною з 1 листопада.

Ставки за іпотечними кредитами у США зростають другий тиждень поспіль, вони досягли 7,19%.

McDonald’s підвищить плату за франшизу Це станеться вперше за 30 років. Комісія буде підвищена до 5% із 4% в окремих випадках. До цих випадків належать відкриття нових ресторанів або купівля ресторанів у компанії. Власників існуючих франшиз підвищення не торкнеться. Близько 95% усіх ресторанів McDonald’s працюють за договором франшизи. Це найбільше джерело доходів компанії — минулого кварталу на платежі від франшиз припало близько 60% виручки компанії.

Американська медіа-компанія Warner Bros. Discovery (WBD) створить 4 тисячі робочих місць на кіностудії у Великій Британії. Початок будівельних робіт намічено на ІІ квартал 2024 року. Проект передбачає будівництво 10 нових павільйонів звукозапису та понад 37 тис. кв. м виробничих та допоміжних площ. В результаті обсяг студії кінопродукції може збільшитися на 50%.

Світлини з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Свіжі дані щодо фінансових ринків та економічної ситуації в США

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *