Ціни на нафту та дизель у США досягли рекордних рівнів

Ціни на нафту на шляху до 100 доларів за барель, а дизель подорожчав в США до 140 доларів за барель. Це найвищий ціновий рівень за всю історію Штатів.

Важливу роль ринку відіграє рішення про скорочення обсягів видобутку нафти від ОПЕК+. В результаті сировина Brent від початку червня подорожчала на 25% до 93 доларів за барель. Бренд американської нафти WTI додав у ціні 29% до 90 доларів за барель за аналогічний період. Таким чином, наближення нафтових цін до психологічного рівня 100 доларів за барель може стати серйозним викликом для Федеральної резервної системи США, яка робить все, щоб боротися з інфляцією в країні.

Зростання цін на чорне золото викликає занепокоєння в експертів

Річ у тому, що вищі ціни на нафту призводять до подорожчання палива та інших товарів, пов’язаних із сировиною. Вартість палива відразу відбивається на цінах продуктів, як наслідок, витрати споживачів також стають більшими.

Вартість дизеля у США зросла до рекордного рівня за всю історію

Дизельне пальне опинилося у дефіциті. Ціни на дизель у США підскочили до 140 доларів за барель. Це найвищий рівень за всю історію,” – передає Bloomberg. Агентство прогнозує, що ситуація далі лише погіршуватиметься. Дизель використовується на промислових виробництвах, а також під час вантажоперевезень. Подорожчання дизеля, як і бензину, відразу відображається у вартості продуктів та товарів. Це означає новий виток інфляції у США, з якою вони борються одним єдиним способом – підвищенням ставок.

Інтерактивна карта вартості бензину в різних штатах Америки:

Чому дизель опинився у дефіциті та подорожчав?

По-перше, паливо дорожчає одразу після здорожчання сировини – нафти. На дорогу сировину накладається дефіцит нафтопереробних потужностей.

У США та єврозоні влітку були зупинки виробництв на НПЗ для проведення планових ремонтних та профілактичних робіт, через що виробництво нафтопродуктів скоротилося та сформувало дефіцит на внутрішньому ринку.

По-друге, США значно скоротила експорт нафти від ОПЕК+ через санкції. Спершу США заборонили венесуельську нафту. Її замінила російська нафта, яка також потрапила під ембарго. При цьому США останніми роками збільшують видобуток власної нафти. Однак сланцева нафта дуже відрізняється від венесуельської та російської, це, по суті, газовий конденсат. Видобувають сланцеву нафту на родовищах сланцевого газу. Проблема в тому, що обсяги видобутку в США зростають внаслідок видобутку легких сортів нафти, з яких вихід дизеля значно менший, ніж з важких сортів нафти.

Крім того, на ціну також впливає сезонний фактор: попит на дизель зростає влітку та під час сільськогосподарських робіт зі збирання врожаю.

Актуальна ціна бензину в США у 2023 році


Нині ціна бензину в Америці відрізняється у різних штатах.

Позначення бензину в США:

  • Regular Unleaded – іноді цей тип називається на заправках у США цифрою 87.
  • Mid-Grade Unleaded – іноді цей тип називається на заправках США цифрою 89.
  • Premium Unleaded – іноді цей тип називається на заправках у США цифрою 91 чи рідше 93.

Більшість легкових автомобілів у США їздять на 89-му бензині, тобто Mid-Grade Unleaded. 1 галон = 3,79 літра, в Америці бензин вимірюється саме галонами. Дизель в Америці поширений в основному серед вантажівок та великих позашляховиків та пікапів. Звичайні легкові машини рідко працюють на дизелі.

Де слідкувати за точними цінами на бензин?

Актуальні дані на паливо можна дізнатися на сайті American Automobile Association і на державному сайті US Energy Information Administration, а також:

https://www.eia.gov/petroleum/gasdiesel/
https://gasprices.aaa.com/state-gas-price-averages/

Де в США найдешевший і найдорожчий бензин?


До речі, найвищі ціни на бензин не в Нью-Йорку, а в Каліфорнії в Кремнієвій Долині, там бензин коштує в середньому на 7,5% дорожче, ніж скрізь Америкою. А ось у південних штатах бензин найдешевший. На сьогодні найдешевший бензин у Техасі, Оклахомі та Канзасі. Те, що у Техасі найдешевший бензин у США – це не дивно, тому що в цьому штаті видобувають нафту.


Читати також:

В Каліфорнії до 2035 року заборонять бензинові та дизельні авто

Ціни на бензин у США оновили історичний максимум

Каліфорнія подає до суду на нафтових гігантів ExxonMobil, Shell, ConocoPhillips, Chevron та Американський інститут нафти

Останні автомобільні новини США

До України вперше імпортували дизель зі США Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

3 thoughts on “Ціни на нафту та дизель у США досягли рекордних рівнів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *