У Канаді вирують лісові пожежі: небо стало кривавим, влада евакуює цілі міста

Дим від пожеж у Канаді досяг США, через що більш ніж у 12 американських штатах, включаючи Нью-Йорк, Іллінойс, Мічиган, Огайо та Монтану, влада оголосила попередження про можливе погіршення якості повітря.

Канадська влада евакуювала населення столиці провінції Північно-Західні території міста Єллоунайф у зв’язку з лісовою пожежею, що наближається, вогонь може досягти міста вже у вихідні. Вогонь уже впритул підібрався до столиці приполярного регіону Єллоунайф. 20 тисяч жителів однойменного міста повинні покинути свої будинки до полудня п’ятниці за місцевим часом.

Багато автомагістралі закрито, до евакуації залучено військово-транспортну авіацію регіону. Єллоунайф розташований на північному березі Великого Невільничого озера, за 1450 км на північ від Едмонтона. Географічне положення у поєднанні з безліччю вогнищ пожеж уздовж шляхів евакуації ускладнює процес.

«Слово «безпрецедентний» — іншого способу описати ситуацію на Північно-Західних територіях немає», — сказала прем’єр-міністр Північно-Західних територій Керолайн Кокрейн. Станом на кінець середи пожежа знаходилася приблизно за 17 км від міста.

Вісім населених пунктів, у яких мешкає близько 6800 осіб, або 15% населення регіону, вже евакуйовано.

Ще одна пожежа загрожує Хей-Ріверу, про евакуацію якого оголосили ще у вихідні. За оцінками мера цього невеликого міста Кендіса Джеймсона, в населеному пункті все ще перебувають близько 500 мешканців. Увечері у вівторок у Північно-Західних територіях було оголошено надзвичайний стан – там вирують понад 200 лісових пожеж. За словами мера, дорога з Хей Ріверу небезпечна, а запаси продовольства і бензину в місті скорочуються.

Також припис про евакуацію діє для населених пунктів Форт-Сміт, Жан-Марі-Ривер та Ентерпрайз, які вже охоплені вогнем.

Причиною численних пожеж експерти називають теплішу та сухішу, ніж зазвичай погоду. Більшість евакуйованих доставлено на південь, до сусідньої провінції Альберта. Коли вони зможуть повернутися додому, поки що неясно.
У містах Форт-Сміт, К’атл’одече, Хей-Ривер, Ентерпрайз та Жан-Марі-Ривер діє наказ про евакуацію.

За даними на середу, в Канаді спостерігається найважчий сезон лісових пожеж за всю історію країни: по всій країні горить оночасно близько 1100 пожеж. Цього року в Канаді сталася рекордна кількість лісових пожеж. Вже згоріло понад 21 000 кв. км території. У 2023 році пожежі охопили майже всі 13 канадських провінцій та територій.

2024 рік буде ще спекотнішим

Наступний рік буде ще спекотнішим: такий прогноз озвучили фахівці Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США та Американського космічного агентства. Вони пояснили прогноз передбачуваними наслідками так званого “ефекту Ель-Ніньйо”.

Ель-Ніньйо (ісп. El Niño), або Південна осциляція, — коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, що помітно впливає на клімат. У вужчому сенсі Ель-Ніньйо — фаза Південної осциляції, в якій область нагрітих приповерхневих вод зміщується на схід. При цьому слабшають або взагалі припиняються пасати, сповільнюється підйом глибинних вод океану до поверхні у східній частині моря, біля берегів Перу. Протилежна фаза осциляції називається Ла-Нінья (ісп. La Niña).

Крім того, вважають експерти, аномальній спеці сприяють викиди парникових газів, що продовжуються.

Головний науковий співробітник Національного управління океанічних та атмосферних досліджень (NOAA) Сара Кафнік вважає, що ймовірність спекотнішого наступного року в порівнянні з поточним становить 99%.

Липень 2023 став найспекотнішим місяцем в історії з моменту початку спостережень за погодою: такі, як ми повідомляли раніше, офіційні дані, представлені співробітниками програми ЄС під назвою Copernicus.

Дані цього місяця (серпня) на 0,33 градуса за Цельсієм перевищили дані спостережень минулих років: раніше саме цей місяць вважався найспекотнішим в історії. Середня світова температура минулого місяця на 0,72 градуса перевищила аналогічні показники в період із 1991 по 2020 рік. Експерти програми стверджують, що 6 липня було зафіксовано найвищу температуру в історії метеорологічних спостережень.

Читати також:

Небо над США знову затягнуло димом від лісових пожеж у Канаді

У Вашингтоні біля Білого дому блискавка мало не вбила чотирьох людей (+ВІДЕО)

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “У Канаді вирують лісові пожежі: небо стало кривавим, влада евакуює цілі міста

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *