З початку пандемії федеральна податкова база великих міських округів скоротилася на $68 млрд, при цьому найбільший відтік коштів відбувся в Сан-Франциско та Нью-Йорку. Малі містечка та передмістя, навпаки, фіксують приріст нових податків.
Коронавірус та перспектива роботи з дому сприяли збільшенню попиту на купівлю та оренду житла у невеликих містечках та пригородах. Насамперед йдеться про працездатне населення віком від 20 до 40 років. Відтік працівників і сімей із великих міст США протягом перших 2 років пандемії йде в парі з відтоком доходів в казну мегаполісів.
Нещодавно оприлюднені дані IRS свідчать, що оподатковуваний дохід (скоригований валовий дохід або AGI) у великих міських округах впав більш ніж на 68 мільярдів доларів у період з 2020 по 2021 рік лише через чисту міграцію, що є різким прискоренням відтоку міського населення до пандемії.
Сільські округи, своєю чергою, виграли від відпливу доходів із великих міст; зростання AGI від чистої міграції склало понад 1,5 відсотка оподатковуваних доходів наявних резидентів, що є найвищим показником серед усіх типів округів.
Географічно такі регіони як Флорида, Східний Техас, Південний трикутник і широкі райони Гірського Заходу отримали великий приплив доходу, що збігалося зі швидким зростанням чисельності мешканців після пандемії. Таким чином дохід перетікає з міських районів до малих містечок, новоприбулі переселенці (а це в основному молоді сім’ї) в середньому заробляли більше, ніж місцеве населення. Опубліковані дані IRS свідчать про внутрішню міграцію у 2020 та 2021 роках, що призвело до великого відпливу оподатковуваного доходу з мегаполісів, що матиме довготривалий вплив на місцеві ринки житла, попит на роздрібну торгівлю в міських центрах і фіскальну стійкість державних послуг, що надаються місцевими органами влади.
Один Манхеттен втратив понад 16 мільярдів доларів федерального оподатковуваного доходу (розподіленого на понад 37 000 повернень) через чисту міграцію, що еквівалентно понад 13 відсоткам сукупного оподатковуваного доходу решти жителів. Чиста міграція з Сан-Франциско лише за період з 2020 по 2021 роки призвела до зменшення податкової бази федерального податку на прибуток цього міста на понад 8 мільярдів доларів, або на 20 відсотків. Бостон (-2,5 мільярда доларів, -11 відсотків), Вашингтон (-1,6 мільярда доларів, -7,6 відсотка) і Лос-Анджелес (-8,8 мільярда доларів, -3,7 відсотка) також були серед тих великих міських округів, які найбільше постраждали від еміграції.
В окрузі Марікопа, штат Аризона, який додав найбільше податкових декларацій серед усіх округів внаслідок чистої міграції (13 700), середня прибула сім’я заробила понад 92 000 доларів США у 2021 році, тоді як середнє домогосподарство місцевих заробило менш як 77 000 доларів. Округ Лі, штат Флорида, який став другим за кількістю переселенців, прийняв новоприбулі сім’ї із середнім оподатковуваним доходом в 123 000 доларів, тоді як місцеві заробляли менш як 75 000 доларів США.
Ця закономірність спостерігалася в більшості регіонів країни, що розвиваються, зокрема в передмістях навколо Остіна, Далласа, Нешвілла, Бойсе та Лас-Вегаса, а також у сільських районах країни, які спостерігали чистий приплив населення, як-от північний Мічиган, північ Нової Англії. Моделі міграції доходів є ще однією ознакою того, що баланс американської економіки зміщується далі в бік сонячного поясу та гірського заходу.
Чому працездатна молодь покидає великі міста?
Чому ж молоді люди (часто цілі сім’ї) брали свої ноутбуки та їхали працювати віддалено у містах із населенням менш як 10 тисяч осіб. Насамперед з фінансових міркувань: місячна оренда квартири з двома спальнями в Сан-Франциско коштує близько 3,5 тис. доларів. Крім оренди людям довелося б витрачати п’ять-шість годин на день тільки на дорогу до офісу та назад. Нью-Йорк найдорожчий у плані всього: житло, одяг, дозвілля. Все розраховане на місцеві заробітні плати. Треба було заробляти на життя!
У період із березня по травень 2020 року 9-мільйонний Нью-Йорк тимчасово залишали близько 450 тисяч осіб (це дані New York Times, засновані на геолокації користувачів мобільних телефонів). Журнал Time порівнює масштаб виходу з міст із часом епідемії чуми у XVI столітті.
Чому містяни вибирають передмістя?
В першу чергу тут гарне повітря. У малих містечках та передмістях тихо, свіжо та спокійне довкілля. Олені, білки, єноти вільно гуляють поряд, тут спокійні люди, які нікуди не поспішають. У магазинах усміхнені продавці, немає черг, вас знають у поштовому відділенні. Поруч національні парки США. Тут доступне за цінами життя, можна купити будинок за готівку. Якщо у сім’ї працює одна людина на півставки, то цього вистачає, щоб оплачувати газ, воду, електрику, харчування та податок на майно. Є час на відпочинок та саморозвиток.
В американських передмістях та спальних районах така сама інфраструктура. Головний плюс – тут почуваєшся як удома. Госпіталі на такому ж рівні, як і в Нью-Йорку. Овочі та фрукти смачні та натуральні. Передмістя та маленькі містечка в США це розміреність та спокій! Життя у тихому передмісті, далеко від developing та commercial areas, якомога далі від highways та навали автівок – і є справжньою американською культурою та життям.
Найбезпечніші та доступні для життя передмістя в США
Флорида
Джексонвілл: Флемінг-Айленд
Маямі: Санрейс
Орландо: Альтамонте-Спрінгс
Тампа: Сан-Сіті-Центр
Орегон
Портленд: Шервуд
Пенсільванія
Філадельфія: Лансдейл
Піттсбург: Полум
Каліфорнія
Чико
Державний університет Чико є центром мистецтва та культури міста, тому любителям музеїв тут точно буде чим зайнятися.
Редінг
Це місто може похвалитися великими можливостями любителів відпочинку на відкритому повітрі. Якщо ви мрієте на старості багато гуляти, то річка Сакраменто та гори Шаста забезпечать вам мальовничі прогулянки.
Юрика
Будинки у вікторіанському стилі – одна з відмінних рис в Юриці. Крім того, середні ціни на житло тут становлять лише 257 500 доларів — це одна з найдоступніших цін на житло в США.
Грін-Валлі
У цьому милому, відокремленому містечку з видом на чудові озера та гори проживає лише 12 000 людей.
Сакраменто
Сакраменто — відмінне місце для тих, хто хотів би займатися землеробством та тваринництвом. Крім того, всього за кілька годин їзди знаходяться озеро Тахо, Сьєрра-Невада і Сан-Франциско.
Світлини з відкритих джерел
1 thought на “Втеча з великого міста — переселення американців з мегаполісів у містечка та передмістя”