Звільнено від кримінальної відповідальності одного з організаторів теракту 11 вересня 2001

Суддя звільнив від кримінальної відповідальності одного з організаторів теракту 11 вересня 2001 року, оскільки через тортури ЦРУ той збожеволів.

Мова про Рамзі бін аль-Шиба, який разом із 4 іншими ув’язненими утримувався на початку нульових в американській військовій в’язниці Гуантанамо, — пише The Guardian.

Уродженцеві Ємену висунули звинувачення в супроводі однієї з чотирьох груп терористів, які 11 вересня викрали пасажирські літаки. Він був заарештований у 2002 році та потрапив до Гуантанамо, американської військової в’язниці, де збожеволів.

Терорист не зможе постати перед судом на судовому процесі у справі про теракти 11 вересня 2001 року.

П’ятеро чоловіків, у тому числі передбачуваний організатор нападів Халід Шейх Мохаммед, звинувачуються серед іншого в тероризмі та вбивстві 2976 людей, їм загрожує страта. Дата початку судового розгляду поки що не призначена.

Щодо одного з них — Рамзі бін Аль-Шибха суддя виніс рішення про його нездатність брати участь у судовому засіданні за станом здоров’я внаслідок жахливих умов утримання у в’язниці, застосування тортур та одинарного ув’язнення.

Відповідальний військовий суддя Метью Макколл заявив, що цей 51-річний чоловік не зможе брати участь у своєму захисті, але залишиться під вартою. Судове розслідування в справі чотирьох його звинувачених буде продовжено без нього, йдеться у рішенні судді Макколла.

Ув’язнених у справі теракту 11 вересня (досі без суду) не один рік утримують у в’язниці на американській базі Гуантанамо.

Бін Аль-Шибх жив у так званому гамбурзькому терористичному осередку разом із Мохаммедом Аттою — лідером пілотів смерті 11 вересня. Аль-Шибх звинувачувався в організації терористичного осередку з 19 осіб та підготовці викрадення чотирьох літаків для здійснення терактів.

Дві вежі, кожна по 110 поверхів, були архітектурною домінантою Світового торговельного центру – комплексу у фінансовому кварталі Манхеттену. Вони були одним із символів фінансової могутності та процвітання США, поряд зі статуєю Свободи.

11 вересня 2001 року члени ісламістської терористичної мережі «Аль-Каїда» направили три викрадені літаки на Світовий торговий центр у Нью-Йорку та Пентагон у Вашингтоні. Четвертий захоплений літак розбився у Пенсільванії. Внаслідок терактів загинули майже 3000 людей.Читати також:

Пам’ятні акції у США у 22-у річницю терактів 11 вересня (+ФОТО)

Серія терактів у Сполучених Штатах: стрілянина в церкві та на ринку

Розвідка США підтверджує, що Росія є відповідальною за підрив Каховської ГЕС

Байден закликав до заборони штурмової зброї

Щодня від вогнепальної зброї у США гинуть близько 60 осіб


Світлини з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Звільнено від кримінальної відповідальності одного з організаторів теракту 11 вересня 2001

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *