250 000 тракдрайверів втратять роботу. В Каліфорнії схвалено експлуатацію безпілотних вантажівок

У штаті Каліфорнія назріває соціальний скандал: законодавці штату прийняли закон про заборону безпілотних вантажівок до початку 2030-х років, а губернатор Гевін Ньюсом наклав вето на цей закон, тим самим відкрив шлях безпілотним вантажівкам, попри занепокоєння профспілки Teamsters, яка представляє водіїв вантажівок, і прихильників безпеки дорожнього руху.

Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом наклав вето на державну заборону безпілотних вантажівок в штаті


В законопроєкті штату йдеться про те, що в безпілотних вантажівках все одно повинні бути водії, щоб контролювати процес пересування вантажівки, на випадок якщо транспортний засіб вийде з ладу. Проте не всі компанії так вважають. Губернатор Каліфорнії наклав вето на цей законопроєкт. Внаслідок цього вето, роботу можуть втратити понад 250 000 водіїв вантажівок.

Профспілки вступили в конфронтацію з губернатором. Представники профспілок говорять, що губернатор більше дбає про бізнес, аніж про те, що величезна кількість жителів штату можуть залишитися без роботи. Губернатор дійсно говорив, що побоюється, що ухвалений закон відштовхне компанії від відкриття бізнесу на території штату.

Розробники автономних вантажівок, своєю чергою, сподіваються, що Каліфорнія, де розташовані два найбільші порти США, стане важливою ланкою в мережі автономних вантажних перевезень, що охоплює США.

Профспілка Teamsters, яка представляє десятки тисяч водіїв вантажівок, механіків та інших вантажних працівників США, організувала цього тижня масовий авто страйк до Сакраменто. «Ми продовжимо боротися, щоб роботи не замінили водіїв, а також щоб технології не використовувалися для знищення робочих місць», — заявила Лорена Гонсалес Флетчер, лідер Каліфорнійської федерації праці.

Teamsters також стверджують, що безпілотні технології вантажівок загрожують робочим місцям водіїв вантажівок. У серії твітів, опублікованих у суботу вранці, президент Teamsters Шон О’Браєн написав, що Ньюсом «не має сміливості подивитися в очі водіям».

Багато захисників законопроєкту стверджують — автоматичні вантажівки без присутності водія можуть бути небезпечними, особливо ті, які важать понад 36 тонн. Противники ж наводять аргументи — практично всі такі вантажівки раніше не потрапляли в аварії, на відміну від тих, якими керували люди.

Рішення Ньюсома прийнято в той момент, коли все більше жителів Каліфорнії починають відчувати переваги та недоліки сучасних безпілотних технологій. У серпні державна регулююча комісія схвалила платні послуги роботаксі в Сан-Франциско. Коаліція міської влади, служб швидкого реагування, профспілок і урбаністів безрезультатно боролася з цим рішенням, посилаючись на інциденти, коли транспортні засоби Waymo від Alphabet і Cruise від General Motors завмирали на вулицях і затримували служби швидкого реагування та транзитні транспортні засоби.

Компанія Daimler Truck North America, яка розробляє безпілотні технології разом із незалежною дочірньою компанією Torc Robotics, заявляє, що запустить безпілотні вантажівки на південному заході США у 2027 році з метою отримання 3 мільярдів доларів доходу та 1 мільярда доларів прибутку до 2030 року. Kodiak Robotics випускатиме на автомагістралі 50 вантажів щотижня з водіями безпеки на борту, поки він випробовує свої технології на півдні США.

Компанія Aurora Innovation, заснована випускниками проєктів безпілотних автомобілів Waymo, Tesla та Uber до кінця наступного року розгорне в Техасі автопарк із 20 безпілотних автомобілів.

Читати також:

У США пропонують перевозити контейнери автономними залізничними платформами (+Фото, відео)

Tesla представила першу електричну вантажівку Tesla Semi

Покупці електрокарів у США втрачають пільги

Дорожній патруль Каліфорнії запрошує тракдрайверів на безкоштовний «званий обід»

Перша безпілотна вантажівка вже їздить по дорогах загального користування в Техасі

У Каліфорнії з’явилися на автомобілях електронні номерні знаки


Світлини з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “250 000 тракдрайверів втратять роботу. В Каліфорнії схвалено експлуатацію безпілотних вантажівок

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *