Американські ВМС перехопили корабель з іранською зброєю для хуситів

За повідомленнями американського військового командування, на захопленому у четвер судні в Аравійському морі знайшли деталі до іранських ракет, які прямували хуситам. Це вперше вдалося викрити постачання подібної зброї бойовикам з листопада минулого року, коли розпочалися обстріли торговельних кораблів.

Згідно з повідомленням Центрального командування ЗС США, під час спецоперації у міжнародних водах біля узбережжя Сомалі американці захопили «компоненти балістичних і крилатих ракет іранського виробництва». «Це перший випадок перехоплення сучасної зброї, яку Іран постачає хуситам з моменту початку нападів останніх на цивільні судна в Червоному морі минулого листопада», — йдеться у повідомленні.

Серед вилучених компонентів — двигуни, системи наведення і бойові частини для балістичних ракет середньої дальності та протикорабельних крилатих ракет. Також знайшли елементи протиповітряної оборони. Попередній аналіз підтвердив, що саме таку зброю хусити застосовували для загроз і нападів на цивільні екіпажі суден у Червоному морі.

Ракетні компоненти перевозили на доу — традиційному арабському вітрильнику з 14 членами екіпажу. Після захоплення судно визнали небезпечним і затопили. Долю моряків вирішуватимуть згідно з міжнародним правом.

Операція пройшла через день після авіаударів США та Британії по понад десятку об’єктів хуситів у Ємені. Це була відповідь на неодноразові напади бойовиків на торговельні судна в Червоному морі.

Джерело: U.S. Central Command

Читати також:

США та Велика Британія завдали ракетних ударів по позиціях хуситів у Ємені

ВМС США збили дві протикорабельні ракети і потопили катери хуситів у Червоному морі

Сполучені Штати формують коаліцію для протидії загрози від хуситів

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *