ChatGPT встановив правильний діагноз дитині зі США замість лікарів

Чат-бот зі штучним інтелектом ChatGPT американської компанії OpenAI змогла поставити вірний діагноз дитині, після того, як з цим не змогли впоратися 17 лікарів.

Історію, яка тривала три роки, розповів британський таблоїд Daily Mail.

За словами жінки, на ім’я Кортні (Courtesy Courtney), її син Алекс почав страждати від загадкового захворювання після пандемії COVID-19.

Алексу було чотири роки, коли він почав відчувати постійний біль. Кортні, його мати, щодня давала йому знеболювальні, щоб хоч якось допомогти синові. Крім того, хлопчик став примхливим, часто зазнаючи нападів гніву, у нього почалася сильна мігрень і перестала належним чином функціонувати ліва нога. Крім того, Алекс почав шкутильгати на ліву ногу, а через деякий час мати помітила, що він перестав рости.

За три роки дитина побувала на лікуванні майже двох десятків різних лікарів, які так і не змогли встановити проблему. У розпачі мати Алекса вирішила скористатися допомогою чат-бота. Вона детально описала усі симптоми. У відповідь нейромережа поставила дуже рідкісний діагноз – Spina bifida occulta, розщеплення хребта із синдромом фіксованого спинного мозку.

Пізніше цей діагноз підтвердили нейрохірурги. Фахівці зробили хлопцеві операцію, яка позбавила його болю. Наразі Алекс перебуває під наглядом медиків і йде на поправку.

Недавнє дослідження, опубліковане співробітниками бостонської науково-дослідної бази Mass General Brigham, показало, що ChatGPT ставить вірний діагноз у 72% випадків — тобто приблизно з такою самою частотою, як і лікар-ординатор. Проте зазначимо, що в будь-якому випадку визначати діагноз в інтернеті – не найкраща ідея, і за будь-якого нездужання насамперед слід звертатися до лікаря.

Читати також:

Федеральна торгова комісія США: будьте обережні з тим, що пишете ChatGPT

Глави техкомпаній розробляють захист від ризиків, пов’язаних зі штучним інтелектом

Штучний інтелект лікуватиме американців замість лікарів?

Штучний інтелект може замінити 300 млн робочих місць у США та ЄС

Google використовує ШІ чат-бота для створення «людських» рекламних кампаній

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “ChatGPT встановив правильний діагноз дитині зі США замість лікарів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *