Exxon Mobil купує виробника сланцевої нафти Pioneer Natural Resources

Найбільша американська нафтогазова компанія Exxon Mobil підписала угоду про купівлю сланцевого виробника Pioneer Natural Resources Co. за 59,5 млрд доларів.

З урахуванням боргу сума становить 64,5 млрд доларів. Про це йдеться у повідомленні Exxon.

Угода буде повністю сплачена акціями.

Акціонери Pioneer за кожну акцію компанії, що їм належить, отримають по 2,3234 акції Exxon. Це становить 253 долари, виходячи з ціни на закриття торгів минулого тижня і є премією приблизно в 18% до вартості паперів Pioneer.

Exxon Mobil отримала рекордний прибуток у 2022 році та почала шукати, як розширити свій сланцевий бізнес. Придбання Pioneer стане найбільшою угодою для Exxon зі злиття з Mobil в 1999 році.

Закриття угоди очікується у першому півріччі 2024 року. Ради директорів обох компаній одноголосно схвалили угоду, але для її завершення необхідно отримати схвалення з боку акціонерів Pioneer та регулюючих органів.

Pioneer — провідний оператор на території Пермського басейну (район на південному заході США, де знаходяться найбільші родовища сланцевої нафти), його покупка зробить Exxon беззаперечним лідером у цьому регіоні. Після завершення угоди частку компанії припадатиме близько 15% всього видобутку в Пермському басейні. У повідомленні йдеться, що спільні запаси компаній у Пермському басейні становитимуть близько 16 млрд барелів нафтового еквівалента. Обсяг видобутку Exxon у цьому регіоні після закінчення операції збільшиться більш ніж удвічі й становитиме 1,3 млн бне на добу. При цьому очікується, що у 2027 році виробництво сягне 2 млн бне/с.

Фінансовими консультантами Exxon у рамках угоди виступали Citi та Centerview Partners. У Pioneer ними були Goldman Sachs, Morgan Stanley, Petrie Partners і Bank of America Securities.

Ринкова вартість Exxon оцінюється в 442 млрд доларів (зростання на 0,1% з початку поточного року), другий — $55 млрд (підвищення на 4%).

Угода чинить тиск на конкурента Exxon – Chevron – і може відкрити епоху злиття та поглинання у все ще фрагментованій сланцевій галузі США, коли великі публічні компанії, що мають у своєму розпорядженні вільні гроші та підтримуються капіталом інвесторів, почнуть скуповувати слабших конкурентів.Читати також:

Каліфорнія подає до суду на нафтових гігантів ExxonMobil, Shell, ConocoPhillips, Chevron та Американський інститут нафти

Ціни на нафту та дизель у США досягли рекордних рівнів

Кількість бурових установок у США зростає 10-й тиждень поспіль, – Baker Hughes

Близькосхідний конфлікт підігрів ціни на нафту

Торгівля із США приносити Росії понад $1 млрд на місяць усупереч санкціям, – Associated PressСвітлина: shutterstock та wikimedia commons

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Exxon Mobil купує виробника сланцевої нафти Pioneer Natural Resources

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *